پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آموزش و پرورش ۳۰ هزار کلاس درس نیاز دارد

danesheroz1 فروردین ۱۵, ۱۳۹۳ ۰
آموزش و پرورش ۳۰ هزار کلاس درس نیاز دارد

دانش روز: رئیس سازمان نوسازی و تجهیز آموزش و پرورش با اشاره به بهره‌برداری از هزار پروژه مدرسه‌ سازی در سال ۹۲، گفت که در حال حاضر ۶ هزار پروژه نیمه‌ تمام در کشور وجود دارد و از سوی دیگر آموزش و پرورش به ۳۰ هزار کلاس درس نیاز دارد

به گزارش دانش روز، مرتضی رئیسی گفت: در سال گذشته یک هزار پروژه به بهره‌برداری رسید و امیدواریم در سال جدید اعتبارات اختصاص داده شده به صورت کامل تخصیص داده شود تا بتوانیم تعداد پروژه های بهره برداری شده در زمینه مدرسه‌سازی و توسعه فضای آموزشی را افزایش دهیم.

 وی افزود: در حال حاضر ۶ هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که با تخصیص اعتبار کامل و کمک خیرین می‌توان بخشی از این پروژه ها را تا پایان سال ۹۳ بهره‌برداری کرد.

 رئیسی درباره  فضای آموزشی مورد نیاز آموزش و پرورش توضیح داد: بر اساس آمارهای آموزش و پرورش در حال حاضر ۳۰ هزار کلاس درس با ۶ میلیون مترمربع زیربنا مورد نیاز این وزارتخانه است که باید با کمک منابع دولتی، خیرین و یا واگذاری به بخشهای خصوصی این فضای آموزشی را برای دانش آموزان تهیه کرد.

 وی درباره میزان مشارکت خیرین در مدرسه سازی در سال گذشته نیز گفت: در مجموع حضور خیرین در موضوع مدرسه سازی ۲۰ درصد است که ۱۰ درصد آن کاملا مردمی و مابقی آن مشارکتی است.

 رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور درباره بهترین خبر سال ۹۲ در زمینه توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی نیز گفت: گشایش در حوزه اعتبارات و افزایش اعتبار ساخت و تجهیز مدارس به منظور کم شدن یکی از مشکلات آموزش و پروش و حضور گسترده خیرین از جمله خبرهای خوشِِ کاری ام در سال گذشته بود.

به نقل از مهر رئیسی در پایان گفت: یکی دیگر از خبرهای خوش سال گذشته ساخت فضای آموزشی توسط خانواده شهید رعیت بود که پدر و مادر این شهید بزرگوار هرآنچه را که بنیاد شهید به آنها واگذار کرده بود به نام امام رضا(ع) صرف ساخت فضای آموزشی کردند و امیدواریم این اقدام چراغ راهی برای آینده کاری در بخش عمران آموزش و پرورش باشد.

جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۴
کد خبر : 104326
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »