جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آموزش و پرورش مدارس اخلاقی تاسیس کند

danesheroz1 مرداد ۵, ۱۳۹۲ ۰
آموزش و پرورش مدارس اخلاقی تاسیس کند

دانش روز: عضو پیشین کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نقش آموزش و پرورش را در تشویق دانش آموزان به سوی سبک زندگی اسلامی کلیدی دانست و گفت: از وزارت آموزش و پرورش در خواست می کنم در کنار مدارس قرآنی، مدارسی با هدف آموزش اخلاق و سیره قرآنی اجرا و تاسیس کند

به گزارش دانش روز، نفیسه فیاض بخش با اشاره به اینکه آموزش  و پرورش در تشویق دانش آموزان به سوی سبک زندگی اسلامی نقش کلیدی دارد، اظهار کرد:  ابتدا باید پرورش و تربیت مدنظر گرفته شود و در الویت دوم به آموزش نیز توجه شود تا گام بلندی در انسان سازی برداریم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش نباید تنها به آموزش و آموختن تاکید کند بلکه باید بیشتر توجه به پرورش اخلاق دانش آموزان باشد و سیستم این وزارت باید بر  این  اساس تغییر کند که خوشبختانه این موضوع در سند تحول بنیادین دیده شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه باید تمرکز وزارت آموزش و پرورش  بیشتر بر پرورش اخلاق و رفتار دانش آموزان باشد، افزود: آموزش و پرورش باید بیشتر توجه خود را به تقویت و اصلاح روش تربیتی نیز متمرکز کند و آموزگاران ودانش آموزان را به سمتی سوق دهد که با رفتار و اخلاق حسنه به تشویق مادی و معنوی نیز خواهند رسید.

وی تصریح کرد:  اگر در مدارس روش های کنترل خشم و امانت‌داری آموزش داده شود خیلی از مشکلات در جامعه برطرف می شود.

عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس هفتم با بیان اینکه آموزش و پرورش باید در اولویت اول به پرورش و بعد آموزش توجه کند، کفت: وزارت آموزش و پرورش بر رقابت‌های علمی تمرکز و به این مسئله که کدام منطقه در مسابقات تیزهوشان چه مقامی و یا در کنکور سراسری چه رتبه ای را کسب کرده است.

فیاض بخش مدارس قرآنی را طرحی ارزشمند برای تشویق دانش آموزان به سوی سبک زندگی اسلامی خواند و ادامه داد:  پیشنهاد می‌کنم در کنار این مدارس، مدارسی با هدف آموزش اخلاق و سیره قرآنی نیز تاسیس شود تا به این طریق، به پرورش  اخلاق دانش‌آموزان نیز بپردازد.

 وی در پاسخ به این سوال که به جز وزارت آموزش و پرورش، چه سازمان و وزارتخانه هایی در پرورش اخلاق جوانان و سوق دادن به سوی سبک زندگی تاثیر دارند، افزود:  به جز وزارت آموزش پرورش،  آموزش عالی و دانشگاه ها نیز نقش به سزایی در پرورش اخلاق نوجوانان و جوان و سوق دادن به سبک زندگی اسلامی دارند.

 فیاض بخش در خاتمه گفت: همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد نیز به دلیل  داشتن هنر، و زبانی اخلاقی که در اختیار دارد نقش به سزایی در این مسئله دارد.

منبع:پانا

شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۸
کد خبر : 42965
بازدیدها: 289

پاسخی بگذارید »