شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دومیدانی مدارس

آموزش مهارت‌های دومیدانی در کتاب ششم دبستان

danesheroz1 تیر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
آموزش مهارت‌های دومیدانی در کتاب ششم دبستان

دانش روز: مسئول انجمن دومیدانی مدارس از آموزش مهارت‌های دومیدانی در کتاب ششم دبستان خبر داد و گفت: مسابقات دومیدانی دانش‌آموزان ششم ابتدایی امسال در دو بخش ˝مسابقات˝ و ˝جشنواره˝ برگزار خواهد شد

 

به گزارش دانش روز، کرم‌علی ایرجی با اشاره به برگزاری مسابقات دومیدانی دانش‌آموزان ششم ابتدایی در تابستان، اظهار کرد: مسابقات دومیدانی دانش‌آموزان ششم ابتدایی در دو بخش برگزار می‌شود. بخش نخست مطابق روال سال‌های گذشته، بخش مسابقاتی خواهد بود و بخش دیگر، جشنواره است که در پایه ششم ابتدایی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به قسمت های مختلف مسابقات دومیدانی در این بخش، خاطرنشان کرد: قسمت ۸۰متر، ۱۰۰متر، ۲۰۰متر، ۱۵۰۰متر، ۶۰مانع، ۴۰۰متر امدادی، پرش طول، ارتفاع، وزنه و توپ مانند سال‌های گذشته برگزار و بخش جنبی نیز به آن اضافه خواهد شد.

مسئول انجمن دومیدانی مدارس با اشاره به مسابقات در بخش جشنواره، بیان کرد: در بخش جشنواره قرار است مسابقات پایه ششم ابتدایی را اجرا کنیم. اکنون در خصوص نحوه برگزاری و نوشتن چارچوب برنامه‌ها با فدراسیون ورزشی منطقه در حال هماهنگی هستیم تا این برنامه‌ را نیز برای استان‌ها ارسال کنیم.

ایرجی ادامه داد: فصل پنجم کتاب ششم دبستان که مهارت‌های دومیدانی را آموزش می‌دهد، قرار است به عنوان سرفصل درسی شود که از سال گذشته نیز آغاز شده و مدارس هم تقریبا در حال اجرای این موضوع هستند. برای نهادینه شدن این طرح و جا افتادن آن در مدارس، در قسمت مسابقات کشوری نیز بخشی در همین کتاب اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه با قرار دادن بخش مسابقات کشوری در کتاب پایه ششم ابتدایی می‌توان توجه بیشتری را جلب کرد تصریح کرد: ما از سالیان گذشته یک ساختار مسابقاتی داشتیم که علاوه بر آن، یک ساختار دیگر در بخش مسابقاتی جشنواره‌ها وجود دارد که بخشی از کتاب پایه ششم خواهد شد.

مسئول انجمن دومیدانی مدارس در خاتمه افزود: برخی از مهارت‌هایی که در کتاب ششم ابتدایی مطرح شده کلی‌تر است و می‌تواند مهارت‌های پرتاب کردن، گرفتن، دویدن را شامل ‌شود. ۵ مهارت از کل ۲۰ مهارت، انتخاب شده و دانش‌آموزان جدا از بخش مسابقات در این قسمت‌ها نیز شرکت خواهند کرد. مجموع امتیازات بخش جشنواره و بخش مسابقات ما، استان قهرمان را تعیین می‌کند.

منبع:پانا

دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۱
کد خبر : 33593
بازدیدها: 540

پاسخی بگذارید »