چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آموزش کارکنان مدارس برای مواجهه با حوادث و سوانح

danesheroz1 آذر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
آموزش کارکنان مدارس برای مواجهه با حوادث و سوانح

دانش روز: مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: سطح دانش و اطلاعات کارکنان مدارس برای رویارویی با حوادث و سوانح با برگزاری دوره های ضمن خدمت افزایش می یابد

به گزارش دانش روز، محمد چینیان افزود: برگزاری دوره های ضمن خدمت ویژه کارکنان مدارس در سه عنوان در دفتر سلامت و امور تندرستی آموزش و پرورش به تصویب رسیده است.

 وی با بیان اینکه این دوره های ضمن خدمت به صورت اینترنتی برگزار می شود، گفت: دوره های ضمن خدمت ˈرعایت اصول ایمنی و کاهش حواث و سوانح در مدارسˈ ۱۴ ساعت، ˈآشنایی با نکات ایمنی و نگهداشت سیستم های گرمایشی و سرمایشیˈ ۱۰ ساعت و اصول بهداشتی و سلامت مواد غذایی و تغذیه در مدارس در هنگام حوادث و بلایاˈ ۱۲ ساعت است.

 مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: به افراد شرکت کننده در این دوره ها گواهی اعطا می شود.

 چینیان ادامه داد: برای دانش آموزان نیز طرح های آموزش و مهارتی با عنوان دانش آموزان آماده در روزهای سخت در قالب طرح دادرس اجرا می شود.

 چینیان با بیان اینکه ایران با بیش از ۳۰ نوع حادثه طبیعی و غیر طبیعی روبرو است افزود: این مساله سبب شده تا ضرورت برگزاری هر ساله مانور زلزله در مدارس کشور و مقوله فرهنگ ایمنی و توسعه آن در بین آحاد جامعه به ویژه دانش آموزان برای داشتن کشوری ایمن، دو چندان شود.

 وی گفت: براین اساس باید بیش از ۱۲ میلیون دانش آموز و حدود یک میلیون همکار فرهنگی آمادگی لازم و تجربه موثر در رویا رویی با حوادث را داشته باشند.

دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۵
کد خبر : 77397
بازدیدها: 756

پاسخی بگذارید »