سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آموزش شنا به ۹۳ درصد سوم دبستانی‌ها

danesheroz2 خرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
آموزش شنا به ۹۳ درصد سوم دبستانی‌ها

مدیر کل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال جاری حدود ۶۰ درصد دانش‌آموزان سوم دبستانی در طرح سباح شرکت کردند، گفت: در ۲ سال گذشته حدود ۹۳ درصد دانش‌آموزان سوم ابتدایی آموزش شنا را فرا گرفتند

به گزارش گروه دانش آموزی دانش روز، حسین بابویی در ارتباط با حضور دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی در طرح آموزش شنا، اظهار کرد: این طرح سومین سال اجرای خود را سپری می‌کند  و در دو سال گذشته قریب به ۹۳درصد از دانش‌آموزان را تحت پوشش قرار داده است.

1_634923652949545114_s

وی افزود: امسال نیز تلاش داریم تا طرح سباح را در داخل استخر‌های آموزش و پرورش برنامه ریزی کنیم، در حالی که زمان اجرای این طرح از اول مهر بوده و پایانش نیز تا شهریورماه خواهد بود.

بابویی با بیان اینکه برنامه آموزش شنا به سوم دبستانی‌ها اکنون در سراسر کشور بجز ایام امتحانات در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: بر اساس زمانی که از قبل تعیین شده بود، لازم است مطابق با آن دانش‌آموزان آموزش‌های لازم را سپری کنند و تاکنون نیز ۶۰درصد از آن‌ها آموزش دیده و مابقی نیز تا پایان شهریورماه آموزش خواهند دید.

مدیر کل تربیت بدنی آموزش و پرورش با بیان اینکه اجرای این طرح را موفق ارزیابی می‌کند، تصریح کرد: پژوهش اثربخشی و تسهیلات طرح سباح برای دانش‌آموزان در وزارت آموزش و پرورش انجام شده و با اینکه جزء درخواست پژوهشی ما نبوده است، نتایج آن در پورتال معاونت تربیت قابل مشاهده است. با خواندن این پژوهش دیده می‌شود که خیلی بیشتر از تصور نتایج خوب و مثبت بوده است. حتی آثار تربیتی این موضوع نتایج بسیار موثری بر روی دانش‌آموزان داشته است.

اجرای طرح سباح برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی طرحی مفید است، زیرا یادگیری و اثربخشی شنا باعث ارتقا سلامت و افزایش آمادگی جسمانی آن‌ها می‌شود. هدف اصلی طرح سباح تعلیم و تربیت، تکوین و تعالی در راستای دستیابی به حیات طیبه است، در همین راستا اجرای طرح آموزش شنا یکی از سازوکارهایی است که می‌تواند به تحقق این هدف کمک کند.

منبع:پانا

سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۵
کد خبر : 21446
بازدیدها: 195

پاسخی بگذارید »