جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آموزش ترک سیگار به صورت اینترنتی

danesheroz1 مرداد ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
آموزش ترک سیگار به صورت اینترنتی

دانش روز: برنامه آموزشی مشاوره ترک سیگار بصورت اینترنتی در وب سایت مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات قرار گرفت

به گزارش دانش روز، دکتر غلامرضا حیدری رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات مرکز پزشکی مسیح دانشوری  گفت: افراد سیگاری می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات به نشانی tpcrc.sbmu.ac.ir در سه مرحله پرسشنامه‌های مربوطه را پاسخ دهند و همزمان به صورت هوشمند مورد ارزیابی قرار گرفته و بهترین توصیه‌ها برای ترک را ملاحظه کنند.

 وی با بیان این مطلب که بر اساس نیازهای هر فرد مراجعه‌کننده به سایت راهنمایی‌های مخصوص به آن فرد انجام می‌شود اظهار کرد: توصیه‌ها به افراد بر اساس میزان وابستگی آنها به سیگار، انگیزه‌های ترک سیگار، نوع سیگار و دلیل مصرف سیگار صورت می‌پذیرد.
 حیدری ادامه داد: همچنین مطالب آموزشی دیگری در خصوص استفاده از روش‌های مختلف ترک سیگار، داروهای ترک و انواع آن و مقدار مصرف داروها نیز برای مراجعه‌کنندگان وجود دارد که قابلیت دانلود کردن نیز دارد.

وی با اشاره به مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات به عنوان مرکز ابداع‌کننده روش‌های ترک سیگار در کشور اظهار کرد: این مرکز در سال ۱۳۷۷ برای اولین بار کلینیک‌ ترک سیگار با روش گروهی و پس از آن در سال ۱۳۸۰ اولین کلینیک‌ ترک سیگار به روش فردی، در سال ۱۳۸۸ اولین خط تلفنی مشاوره ترک سیگار با پزشک و در سال ۱۳۹۰ اولین تلفن گویای ترک سیگار را راه‌اندازی کرده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۳
کد خبر : 47809
بازدیدها: 446

پاسخی بگذارید »