سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آموزش ترافیک به کودکان درقالب بازی‌های آموزشی

danesheroz1 دی ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
آموزش ترافیک به کودکان درقالب بازی‌های آموزشی

دانش روز: معاون آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آموزش ترافیک به کودکان درقالب بازی‌های آموزشی خبر داد

به گزارش دانش روز، «پنجمین نمایشگاه بازی، سرگرمی و آموزش کودک و نوجوان» صبح روز دوشنبه شانزدهم دی در محل دائمی  نمایشگاه‌های بین‌المللی شهرداری تهران در بوستان گفت و گو افتتاح و آغاز به کار می‌کند.

معاون آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این ارتباط گفت: این معاونت در نمایشگاه مذکور با برپایی غرفه‌ای در قالب یک پارک آموزش ترافیک که به مثابه شهری مینیاتوری طراحی و اجرا شده، حضور فعال خواهد داشت.

شهرام جباری‌زادگان با اشاره به این که برای آموزش کودکان باید از روش‌های کودکانه استفاده شود، افزود: اگر آموزه‌های ترافیکی از سنین کودکی منتقل شود، در وجود فردی که این آموزش‌ها را فرا گرفته، نهادینه شده و هرگز فراموش نمی‌شود.

وی با بیان این که آموزش ترافیک با استفاده از بازی‌های آموزشی یکی از شیوه‌های موثر انتقال آموزه‌های ترافیکی به کودکان است، اظهار کرد: هنگامی که ترافیک به عنوان نوعی سرگرمی مطرح می‌شود، کودکان نکات ترافیکی را بهتر و بیشتر فرا می‌گیرند.

جباری‌زادگان با ذکر این نکته که با تأکید معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، احداث پارک آموزش ترافیک در ۲۲ منطقه تهران در دستور کار این معاونت قرار دارد، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۳ پارک آموزش ترافیک در ۵ پهنه جغرافیایی تهران مشغول به کار می‌باشند و مناطقی که فاقد این مکان‌های آموزشی می‌باشند نیز تا پایان سال آینده به این امکان مجهز خواهند شد.

وی با اشاره به این که در این پارک‌ها کودکان با استفاده از آموزش‌های نظری و عملی موضوعات ترافیکی را از نزدیک فرا  می‌گیرند، اضافه کرد: کودکان در این پارک‌ها همچون شهرهایی مینیاتوری بدون آن که آسیب‌ها و خطرات یک شهر واقعی آنها را مورد تهدید قرار دهد، از نزدیک با رفتارهای درست و نا درست ترافیکی آشنا می‌شوند.

جباری‌زادگان با بیان این که نمونه‌ای از این پارک‌ها با متراژ ۲۰۰ متر مربع در نمایشگاه بازی و سرگرمی به اجرا در آمده، گفت: از عموم شهروندان به همراه فرزندان دلبندشان و از اولیای مدارس به منظور بازدید دانش‌آموزان عزیز دعوت می‌کنیم تا از این نمایشگاه بازدید کرده و از پارک آموزش ترافیک طراحی شده در این نمایشگاه دیدن کنند.

معاون آموزش سازمان ترافیک شهرداری تهران در پایان با تأکید بر این که آموزش نکات ترافیکی به کودکان و تأمین ایمنی این عزیزان در ترافیک از راهبردهای مدیریت شهری در حوزه کودک محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: تحقق این مهم با کمک تمام دستگاه‌های دست اندرکار، همکاری آموزش و پرورش و مسئولان مدارس و نیز همراهی اولیای دانش‌آموزان امکان‌پذیر می‌شود.

گفتنی است «پنجمین نمایشگاه بازی، سرگرمی و آموزش کودک و نوجوان» که صبح روز دوشنبه شانزدهم دی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی شهرداری تهران افتتاح می‌شود، تا روز جمعه بیستم دی همه روزه از ۹ صبح تا ۱۸ ادامه خواهد داشت و بازدید از آن برای عموم علاقه‌مندان به ویژه کودکان عزیز رایگان است.

منبع: فارس

 

یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۹
کد خبر : 85478
بازدیدها: 298

پاسخی بگذارید »