چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آمریکا به دنبال تحریم فروش طلا به ایران

danesheroz اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
آمریکا به دنبال تحریم فروش طلا به ایران

معاون وزیر خزانه داری آمریکا از طرح جدید این کشور برای فشار به ایران پرده برداشت و فاش کرد: این کشور به دنبال راه‌های منزوی کردن ایران از نظام مالی بین‌المللی است و در این راستا برای جلوگیری از فروش طلا به ایران کار می‌کند

“دیوید کوهن”معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا که در برابر کمیته‌ای از سنا مشغول ارایه گزارش بود، اظهار کرد: واشنگتن قصد دارد فشار بر ارز رایج ایران را افزایش دهد.

وی افزود: ما به یافتن راه‌هایی برای منزوی کردن ایران از نظام مالی بین‌المللی ادامه خواهیم داد.

کوهن با بیان اینکه “ما به ویژه با دقت به دنبال اقداماتی هستیم که می‌تواند فشار بر ارزش ریال را افزایش دهد”، افزود:”در این راستا به طور جدی تجسس درباره هرگونه فروش طلا به دولت ایران را که می‌تواند برای تقویت ارز به کار رود و دشواری دسترسی به ذخایر خارجی را جبران کند، ادامه خواهیم داد.”

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، به گفته کوهن از ماه ژوئیه به بعد آمریکا فروش طلا به دولت ایران یا شهروندان ایرانی را ممنوع خواهد کرد.

کوهن گفت: واشنگتن به همسایگان ایران، ترکیه و امارات، که مراکز مهم منطقه برای تجارت طلا محسوب می‌شوند، هشدار داده است که فروش طلا به ایران را متوقف کنند.

وی افزود: ما به دولت‌های ترکیه و امارات و دیگر دولت‌ها و نیز بخش خصوصی که در تجارت طلا دخیل هستند به وضوح گفته‌ایم که از اول ژوئیه همه این تجارت‌ها و نه فقط تجارت با دولت باید متوقف شود.
در همین رابطه روزنامه واشنگتن پست هم در گزارشی نوشت: قانونگذاران آمریکایی در جلسه استماع سنا درباره ایران خواستار محدود شدن توان ایران برای فروش نفت یا خرید طلا شدند.

بر اساس این گزارش، برخی پیشنهاد کردند که ممکن است برای متقاعد کردن ایران به پذیرش محدودیت‌ها درباره برنامه هسته‌ای به نمایش قدرت نیاز باشد.

“رابرت منندز” رییس کمیته روابط خارجی سنا در جلسه پرسش و پاسخ با دو مشاور ارشد دولت درباره ایران گفت: با وجودی که تحریم‌ها کارایی دارند، اما کافی نیستند و با سرعت کافی کار نمی‌کنند.

بنا بر این گزارش، این جلسه استماع که یکی از دو جلسه روز چهارشنبه با تمرکز بر سیاست آمریکا در قبال ایران بود، فرصتی بود تا قانونگذاران خشم خود از ناتوانی دولت برای رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران با وجود پنج دور مذاکرات بین المللی و برخی تحریم‌های شدید اقتصادی تحمیل شده علیه ایران را بیرون بریزند.

در این جلسه “وندی شرمن” که از طرف وزارت امور خارجه برای مذاکرات هسته‌ای با ایران منصوب شده و “دیوید کوهن”معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی حضور داشتند.

جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۵
کد خبر : 18109
بازدیدها: 129

پاسخی بگذارید »