سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی تیتر یک/ژاندارم بین‌المللی یا کدخدای دهکده جهانی؟

آمریکای مقدس را تماشا کنید!

danesheroz آذر ۲۹, ۱۳۹۱ ۰

پاناما، عراق، سومالی، یوگسلاوی، افغانستان، پاکستان و بسیاری از نقاط دیگر دنیا در طول بیست و چند سال گذشته آماج حملات آمریکا بوده و از این رهگذر منافع مختلف این کشور مستکبر تأمین شده است و آنچه البته اهمیت نداشته، جان ناقابل مردمان ممالک مختلف! گروه سیاسی«تیتر یک»/سمانه سلمانی واقعیت همواره تلخ است. واقعیتی که [&hellip

پاناما، عراق، سومالی، یوگسلاوی، افغانستان، پاکستان و بسیاری از نقاط دیگر دنیا در طول بیست و چند سال گذشته آماج حملات آمریکا بوده و از این رهگذر منافع مختلف این کشور مستکبر تأمین شده است و آنچه البته اهمیت نداشته، جان ناقابل مردمان ممالک مختلف!
گروه سیاسی«تیتر یک»/سمانه سلمانی

واقعیت همواره تلخ است. واقعیتی که از حادثه غم‌انگیزی نشأت بگیرد هم تلخی دوچندان دارد.با این اوصاف، ورود یک قاتل ۲۰ساله به یک مدرسه و کشتار نزدیک به سی نفر انسان، واقعه‌ای نیست که تنها با قید تلخ بودن قابل توصیف باشد. ابعاد گوناگون این جنایت هولناک هر چه بود و هر چه پس از این کشف خواهد شد، بی‌شک در برابر حقایق پشت‌پرده وقوع این حادثه، ناچیز و کوچک است.

ژاندارم بین‌المللی یا کدخدای دهکده جهانی؟

از اواخر دهه ۹۰ میلادی و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به‌عنوان یگانه رقیب آمریکا و متحدانش و ماجرای جنگ نخست خلیج‌فارس که ویرانی کامل کویت و آغاز نابودی زیرساخت‌ها و بنیادهای عمرانی عراق را در پی داشت، آمریکا  به‌طعنه ژاندارمی جهانی خطاب شده و امر بر حاکمان آن مشتبه شد که اجازه دخالت در هر نقطه از جهان را با قوه سیاسی و یا قهریه را دارند.
پاناما، عراق، سومالی، یوگسلاوی، افغانستان، پاکستان و بسیاری از نقاط دیگر دنیا در طول بیست و چند سال گذشته آماج حملات آمریکا بوده و از این رهگذر منافع مختلف این کشور مستکبر تأمین شده است و آنچه البته اهمیت نداشته، جان ناقابل مردمان ممالک مختلف!
در هر صورت باید بهای تأمین امنیت آمریکا پرداخته شود و چه هزینه‌ای بهتر از جان مردمان نقاط گوناگون جهان؟
ظاهراً آمریکا در نقش کدخدای دهکده جهانی، تنها موظف به تأمین امنیت حاکمان خود بوده و جان مردمانش را نیز چندان ضمانت نمی‌کند. کافیست به آمار سربازان آمریکایی کشته شده طی دو دهه اخیر و قربانیان جنایات حاصل از تیراندازی در شهرهای آمریکا رجوع شود تا صحت این ادعا به محک آزمون سنجیده شود.

اخلاق آمریکایی، جمع اضداد به معنای واقعی

گاهی صحبت از سنت آمریکایی، غذای آمریکایی، خانواده آمریکایی، علم آمریکایی، لباس آمریکایی و خیلی چیزهای دیگر با پسوند آمریکایی می‌شود.
گذشته از میزان مضحک بودن تک‌تک این اصطلاحات، یک اصطلاح دیگر با عنوان اخلاق آمریکایی، این روزها در فیلم‌های هالیوودی و کلام سیاست‌مداران این کشور قابل ردیابی است؛ اصطلاحی که ممکن است در کتاب رکوردهای گینس تحت عنوان خنده‌دارترین لطیفه عالم هستی ثبت شود.

خنده‌دار بودن این ماجرا آنجاست که اصولاً در آمریکا انجام هر نوع فساد منعی ندارد مگر آنکه با منافع حکام این کشور در تضاد باشد.
سقط جنین، ارتباطات نامشروع گسترده، همجنس‌بازی و موارد دیگری از این قبیل، تنها چند نمونه ساده و قابل بیان از دریای فساد رایج در ایالات متحده است.
حال در همین کشور ادعا می‌شود که شهروندان می‌توانند برای حفظ امنیت خود اقدام به خرید و نگه‌داری و حتی به‌کارگیری اسلحه کنند! اما دولت مرکزی از این ادعای خود که توانایی تأمین امنیت را ندارد، کوتاه نمی‌آید.
آنها می‌گویند شهروندان ما امنیت دارند اما می‌توانند اسلحه خریده و حمل کنند و صدالبته باید عادت به شنیدن کشتارهای گروهی در مدارس آمریکا را هم داشته باشند.
ادعای وجود اصطلاح اخلاق آمریکایی همان‌قدر خنده‌دار است که بخواهیم از درخت چنار، میوه گردو بچینیم.

سینه‌چاکان آمریکا همچنان کور و کر و لال

در این بین واکنش حامیان همیشگی آمریکا و ضدانقلاب نسبت به این اتفاق بسیار جالب است.
آنها فیگور گریه کردن اوباما را برای این اتفاق و کودکان پرپر شده، نشانه اوج احساس و همدردی وی اعلام کرده و در حمایت از وی غزل‌سرایی می‌کنند.
گویی این جماعت مشتی کوران و کران لال‌هایی هستند که جز به دستور شیطان بزرگ اقدام به هیچ حرکتی نمی‌کنند.

و اما  واقعیت این است که…

در چنین شرایطی باید همچنان منتظر وقوع این‌گونه جنایات در آمریکا بوده و البته تاییدات مواجب‌بگیران آمریکا و دوست‌داران غرب را جهت پوشاندن جنایت‌های حکومت این کشور سلطه‌گر را نیز تحمل کنیم.
در این بین یک سوال باقی می‌ماند و آن هم عدم واکنش صحیح مقامات آمریکا به وقوع این جنایات و حمایت همه‌جانبه آنها از تداوم اجرای قانون آزادی خرید، فروش و حمل سلاح است.
منبع: تیتریک
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۹
کد خبر : 1369
بازدیدها: 291

پاسخی بگذارید »