دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آمار دانش‌آموزان، معلمان، و فضای آموزشی در سال جدید

danesheroz1 شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
آمار دانش‌آموزان، معلمان، و فضای آموزشی در سال جدید

دانش روز: رئیس مرکز آمار و فناوری ارتباطات و اطلاعات وزارت آموزش و پرورش آمار نهایی معلمان، دانش‌آموزان و مدارس را در سال تحصیلی جدید اعلام کرد.

به گزارش دانش روز، یوسف نوری، رئیس مرکز آمار و فناوری ارتباطات و اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اعلام نهایی آمار ثبت نام شدگان گفت: کل دانش‌آموزان سال تحصیلی جدید ۱۲ میلیون و ۲۴۲ هزار نفر است که بر اساس مقاطع تحصیلی شش میلیون و ۸۵۰ هزار نفر در مقطع ابتدایی، دو میلیون و ۲۱۲ هزار نفر در مقطع راهنمایی و سه میلیون و ۲۷۰ هزار نفر در مقطع دبیرستان تحصیل خواهند کرد؛ که از این آمار اعلام شده ۱۱ میلیون و ۲۳۷ هزار نفر از دانش‌آموزان در مدارس دولتی و یک میلیون نفر نیز در مدارس غیردولتی تحصیل خواهند کرد.

نوری با اعلام اینکه، امسال از تعداد کل دانش‌آموزان، ۷۴ هزار نفر را دانش‌آموزان استثنایی و ۴۵۲ هزار نفر را بزرگسالان تشکیل می‌دهند؛ ادامه داد: ۷۵۷ هزار نوآموز نیز در بخش پیش دبستانی اعم از نهادهای دولتی و غیردولتی تحصیل خواهند کرد.

وی تعداد کل معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری را یک میلیون و ۱۳ هزار و ۶۵۵ نفر عنوان کرد که از این تعداد ۴۸۱ هزار نفر را معلمان و کارکنان مرد و ۵۳۲ هزار نفر را معلمان و کارکنان زن تشکیل می‌دهند.

رییس مرکز آمار و فناوری ارتباطات و اطلاعات وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: همچنین ۳۵۸ هزار معلم در مقطع ابتدایی، ۲۳۲ هزار معلم در مقطع راهنمایی و ۳۰۷ هزار معلم در مقطع متوسطه فعالیت خواهند داشت که ۶۱ هزار نفر دیگر نیز در بخش اداری و آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان مشغول به کار خواهند بود. ضمن آنکه تعداد معلمان استثنایی نیز ۲۱ هزار و ۵۰۰ نفر است.

نوری در خاتمه بیان کرد: کل فضاهای آموزشی کشور ۹۱ هزار و ۸۳۰ مرکز است که ۳۸ هزار مدرسه شهری و ۵۳ هزار مدرسه روستایی است. همچنین ۴۹ هزار مدرسه در قالب مجتمع‌ها اداره می‌شوند و ۳۹ هزار مدرسه به صورت مستقل فعالیت خواهند داشت.

منبع:پانا

 

 

 

شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۹
کد خبر : 58156
بازدیدها: 377

پاسخی بگذارید »