چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آمار بازماندگان از تحصیل بعد از راستی آزمایی اعلام می شود

danesheroz1 آبان ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
آمار بازماندگان از تحصیل بعد از راستی آزمایی اعلام می شود

دانش روز: معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گفت: تا زمانیکه طرح”راستی آزمایی” و تحقیقات میدانی در استانها انجام و نتایج آن به ما اعلام نشود، نمی توان آمار بازماندگان از تحصیل را اعلام کرد

 به گزارش دانش روز، این آمار در حالی اعلام نشده که یوسف نوری رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش اعلام کرد: آمار بازماندگان از تحصیل را سازمان ثبت احوال به ما اعلام کرده است و مرکز آمار نیز تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل را به معاونت ابتدایی گزارش کرده است.

اما در این میان فاطمه قربان با خودداری از اعلام تعداد بازماندگان از تحصیل توضیح داد: سازمان ثبت احوال یک آماری را به ما ارائه داده است، به همین دلیل فرم های لازم به استانها ارسال شده تا آنها طرح “راستی آزمایی” را به صورت تحقیقات میدانی انجام دهند و پس از بررسی، نتایج را اعلام کنند.

وی افزود: باید ببنیم که پس از اجرای طرح “راستی آزمایی” تا چه اندازه آمار ارائه داده شده سازمان ثبت احوال با تحقیقات میدانی کارشناسان آموزش و پرورش همخوانی دارد.

به گفته قربان، ممکن است برخی از دانش آموزان مشکلاتی همچون مشکل شناسنامه ای دارند و ننتوانسته اند در تاریخ مقرر اقدام به ثبت نام کرده و بعد از آغاز سال تحصیلی در مدارس ثبت نام شده اند.

 به گفته قربان معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش، براساس اعلام مرکز آمار ایران تا سال ۱۳۸۹، تعداد ۱۲۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل بودند که در سال اول ۱۴ هزار کودک، در سال ۹۰، ۱۴ هزار کودک دیگر و در سال ۱۳۹۱، ۳۳ هزار کودک بازمانده از تحصیل شناسایی و جذب مدارس کشور شدند. شناسایی ۵۴ هزار کودک باقی مانده در شرایطی است که برخی از این کودکان فوت شده و خانواده های روستایی آنها شناسنامه هایشان را تحویل نداده اند. برخی  دیگر از کودکان نیز مهاجرت کرده اند که شناسایی آنها برای ما سخت است.

وی ادامه داد: تعدادی از دانش آموزان نیز به دلیل شرایط سخت جسمی امکان حضور در مدرسه را ندارند و آموزش پذیر نیستند، اما متاسفانه اسمشان در فهرست کودکان بازمانده از تحصیل قرار می گیرد.

معاون آموزش ابتدایی اعلام  آمار کودکان بازمانده از تحصیل را در شرایطی موکول به دو تا سه ماه آینده می کند که  پیش از این یوسف نوری رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفته بود: تا پایان مهر ماه آمار دقیق کودکان بازمانده از تحصیل اعلام  می شود.

یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۲
کد خبر : 71607
بازدیدها: 275

پاسخی بگذارید »