چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فردا فلسطین غریب نیست:

آمادگی مردم استان البرز برای دفاع از مظلومان

danesheroz1 مرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
آمادگی مردم استان البرز برای دفاع از مظلومان

دانش روز: مردم استان البرز فردا همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با فریادهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا بار دیگر همبستگی خود را با ملت مظلوم فلسطین اعلام خواهند کرد

به گزارش دانش روز،  مردم روزه‌ دار و ولایی استان البرز طی روزهای اخیر تدارکات لازم برای برگزاری باشکوه و هزاران نفری راهپیمایی روز جهانی قدس را انجام دادند.

در همین رابطه مسئولان استان، ورزشکاران، طلاب، دانشجویان، هنرمندان و بالاخره خانواده معظم شهدا و ایثارگران با صدور بیانیه‌ها و اطلاعیه‌هایی متعدد اعلام کردند که روز جمعه با لبیک به فرمان ولی امر خود در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافته و نفرت و انزجار خود را علیه استکبار جهانی اعلام خواهند کرد.

* البرز آماده خلق حماسه‌ای دیگر است

در همین رابطه با برخی از شهروندان این استان گفت‌وگوهایی را انجام شد که نشان می‌دهد، فردا در استان البرز حماسه‌ای دیگر خلق خواهد شد.

محمدرضا نژادفلاح، دانشجوی ساوجبلاغی  در البرز اظهار کرد که جهان اسلام تا زمانی که متحد و منسجم نباشد، دشمنان اسلام علیه آنها توطئه کرده و تنها راه نجات از دست کشورهای زورگوی غربی، وحدت و همدلی امت اسلامی است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با درایت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و پس از ایشان رهبری عزیز انقلاب مردم ایران در راه تحقق وحدت میان جهان اسلام پیشگام بوده و با برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام و تأکید کرده‌اند که اگر هیچکس در دفاع از امت اسلامی قیام نکند، مردم ایران مسلمانان را تنها نخواهند گذاشت.

نازنین زهرا ابراهیم‌نژاد، دیگر دانشجوی البرزی است  در شهرستان کرج گفت: دفاع از فلسطین یعنی دفاع از اسلام و پیامبر گرامی و رئوف ما تأکید فرمودند که هرگز نباید ندای درخواست یک مظلوم را بی‌پاسخ گذاشت.

وی افزود: ملت مظلوم و درد کشیده فلسطین سال‌ها است که در چنگال رژیم منفور و جنایت‌کار صهیونیست‌ها گرفتار هستند و ما وظیفه داریم که از آنها حمایت کنیم.

این دانشجوی کرجی ادامه داد: دفاع از ملت فلسطین از چند جهت دارای اهمیت است، از یک سو دفاع از مظلوم وظیفه هر مسلمانی است و از سوی دیگر رهبری معظم انقلاب اسلامی فرمان راهپیمایی را صادر فرموده‌اند و و اطاعت از فرمان ایشان واجب است.

ابراهیم‌نژاد افزود: همچنین اگر ما در برابر جنایات غربی‌ها سکوت کنیم، باید مطمئن باشیم که آنها پس از شکستن مقاومت در فلسطین به سراغ دیگر ممالک اسلامی از جمله ایران خواهند آمد و به همین دلیل نباید ذره‌ای در برابر جنایات صهیونیست‌ها کوتاه بیایم.

وی در پایان تأکید کرد: به طور قطع فردا همه مردم ایران به ویژه استان البرز در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده و بار دیگر نفرت و انزجار خود را نسبت به جنایات غرب علیه ملت مظلوم فلسطین به نمایش خواهند گذاشت.

* رژیم صهیونیستی غده چرکین در قلب خاورمیانه است

در همین رابطه حجت‌الاسلام والمسلمین سید عباس مسعودی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز تأکید کرده است: در فرهنگ اسلامی دفاع از مظلوم وظیفه هر مسلمانی است و هیچ مسلمانی نمی‌تواند در برابر ظلم سکوت کرده و بی‌تفاوت باشد.

وی اذعان کرد: رژیم اشغالگر قدس سال‌ها است که با حمایت غربی‌ها علیه مردم مظلوم و بی‌پناه فلسطین دست به هر جنایتی می‌‍زند و این رژیم همچون غده‌ای چرکین در قلب خاورمیانه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز ادامه داد: طی سال‌های اخیر اکثر کشورها در برابر ظلم و ستم صهیونیست‌ها سکوت کرده‌اند و این در حالی است که ملت ایران از ابتدای انقلاب و با تدبیر امام امت در برابر صهیونیست‌ها موضع گرفته و هیچگاه مردم مظلوم فلسطین را تنها نگذاشتند.

مسعودی بیان کرد: خوشبختانه مردم ایران اسلامی به ویژه استان البرز در سال‌های اخیر حضوری گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس داشتند و به طور قطع فردا حماسه‌ای دیگر توسط این مردم خلق خواهد شد.

* دعوت استاندار البرز از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

بر اساس این گزارش، اصغر عربیان استاندار البرز نیز در پیامی از مردم ولایتمدار استان دعوت کرد با حضوری پرشور و گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنند.

در قسمتی از این پیام آمده است، روز قدس نمادی از وحدت و همبستگی بین همه مسلمانان جهان در حمایت از حقوق از دست رفته مردم مظلوم فلسطین و نماد آزادی خواهی، ظلم ستیزی و همدلی امت اسلامی است تا با حضوری یکپارچه، پرچم عدالت طلبی را در جهان به اهتزاز درآورند.

به گفته وی، گرامیداشت روز قدس تداوم تحقق «حماسه سیاسی» در ایران اسلامی است تا نشان دهد ملت ایران نیز هم صدا با سایر مسلمانان جهان ندای وحدت سر می‌دهند و رمز پیروزی اسلام را در کنار سایر مذاهب به رغم تمامی ناملایمات، وحدت و یکپارچگی می‌دانند.

استاندار البرز تاکید کرده است: در این راستا حضور با بصیرت و پرشور مردم ولایت مدار استان البرز همراه و هم صدا با سایر مسلمانان جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس موجب می‌شود بار دیگر توطئه دشمنان در ایجاد نفاق و تفرقه میان مسلمانان خنثی شده و بدین وسیله حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کنند.

* خیزش‌های ضد سرمایه‌داری در غرب مدیون برکات روز جهانی قدس است

سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تردیدی نیست امواج بیداری اسلامی در منطقه و خیزش‌های ضد سرمایه‌داری در غرب و شکل‌گیری جبهه مقتدر مقاومت اسلامی و ضد صهیونیستی مدیون آثار و برکات روز جهانی قدس است.

در بخشی از این این بیانیه آمده است، روز قدس پیام آور استقلال و آزادی خواهی برای ملت فلسطین است و زبان مقاومت تنها زبانی است که در مقابله با سیاست‌های ضد انسانی رژیم صهیونیستی اثربخش است.

این بیانیه می‌افزاید: نظام جمهوری اسلامی ایران مطمئن است ملت مقاوم فلسطین با بردباری، صبر و ایستادگی، رژیم صهیونیستی را شکست خواهند داد و فلسطین را آزاد خواهند کرد و ایران اسلامی همچنان که تاکنون از مظلومیت‌های این ملت غیور حمایت کرده است، تا روز آزادی نهایی نیز دست از این حمایت بر نخواهد داشت.

تردیدی نیست امواج بیداری اسلامی در منطقه و خیزش‌های ضد سرمایه‌داری در غرب و شکل‌گیری جبهه مقتدر مقاومت اسلامی و ضد صهیونیستی که از رهگذر تحمیل شکست‌های خفت‌بار در جنگ‌های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه به ماشین جنگی صهیونیست‌ها توسط حزب الله لبنان و حماس فلسطین حاصل شده است، خود را مدیون آثار و برکات روز جهانی قدس می‌دانند.

در ادامه این بیانیه تأکید شده است: با مرور تاریخ معاصر در می‌یابیم هرگز مذاکرات به آزادی سرزمین‌ها منجر نشده است و از این جهت باید تمامی مسلمانان جهان با اتحاد و هوشیاری و اراده‌ای قوی از جریان مقاومت و مردم فلسطین در جهت احقاق حقوق حقه آنان حمایت کنند.

در این بیانیه همچنین می‌آید: ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی در پدید آوردن روز جهانی قدس و عرصه‌ای برای نمایش قدرت امت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از جبهه استکبار و رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی، امروز منجر به ابراز وجود و احساس اقتدار ملت‌های حق طلب و آزادیخواه در مقابل قدرت‌های استکباری و استعمارگر در اقصی نقاط عالم شده است.

روز قدس‌یادآور نگاه ژرف و عمیق بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، نسبت به مسائل اساسی بشریت و جهان اسلام است، روز اتحاد مسلمین ‌و روز اعلان‌ همبستگی ‌مسلمانان‌ جهان ‌با مردان غیور فلسطینی‌ فرا می‌رسد و خیل‌ عظیم‌ مومنان‌ روزه‌دار که‌ جسم ‌و جان‌ خویش‌را در چشمه‌سار زلال ‌ماه‌رمضان‌ از ناپاکی‌ها شسته‌اند و سرافراز بازگشته‌اند، برای ‌صف‌آرایی‌ در برابر دشمنان‌ بیرونی ‌و مبارزه بی‌‌امان ‌تا نابودی‌آنان‌، در جای ‌جای ‌سرزمین‌های‌ اسلامی‌ به‌ خیابان‌ها خواهند رفت و در حمایت از این مردمان به راهپیمایی خواهند پرداخت.

در همین راستا سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز، از عموم مردم همیشه در صحنه استان دعوت به عمل می‌آورد تا با حضور یکپارچه خود در روز جهانی قدس به ‌سردمداران‌استکبار جهانی ‌و رژیم‌اشغالگر قدس ‌نشان‌ دهند که ‌مسئله ‌فلسطین ‌در صدر مسائل ‌دنیای ‌اسلام ‌قرار دارد و تمامی ‌مسلمانان ‌جهان ‌در سرنوشت‌ آن‌ دخیل ‌هستند.

روز قدس می‌تواند سر آغاز یک حرکت عظیم مردمی در فضای مجازی علیه صهیونیسم جهانی باشد تا از این طریق توطئه‌های رژیم جعلی اسرائیل را نقش برآب کنیم.

براساس این گزارش، نمایندگان مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا، فرمانداران، بخشداران و مدیران ادارات مختلف به همراه تشکل‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ورزشی دیگر نیز با صدور اطلاعیه‌های جداگانه از مردم خواستند تا در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت گسترده داشته باشند.

به طور قطع مردم این استان که در روز ۲۴ خرداد سال جاری با حضور گسترده در پای صندوق‌های رای حماسه‌ای بزرگ را با لبیک به فرمان ولی امر خود خلق کردند، فردا نیز حضوری گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس خواهند داشت و باید منتظر خلق حماسه‌ای دیگر از سوی آنها بود.

منبع:فارس

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۳
کد خبر : 45238
بازدیدها: 295

پاسخی بگذارید »