پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آمادگی دانشگاه آزاد کرج برای تاسیس رشته داروسازی

danesheroz1 تیر ۱, ۱۳۹۲ ۰
آمادگی دانشگاه آزاد کرج برای تاسیس رشته داروسازی

دانش روز: رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج گفت: این دانشگاه برای راه اندازی رشته داروسازی به عنوان نخستین رشته علوم پزشکی در این واحد آموزش عالی آمادگی دارد

 

به گزارش دانش روز،  رامین حاجی خانی افزود: این دانشگاه همچنین برای راه اندازی ۲۰ رشته دکترا و کارشناسی ارشد از شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخواست مجوز کرده است.

وی با اشاره به اینکه تاسیس دانشگاه مجازی و افزایش رشته های مقاطع ارشد و دکترا جز برنامه های این دانشگاه است، افزود: سعی داریم که مقاطع کاردانی و کارشناسی را به صفر برسانیم و به همان نسبت مقاطع ارشد و دکترا را بالا ببریم.

وی اظهار کرد: این واحد دانشگاهی دارای حدود ۳۱ هزار دانشجو، ۶۱۶ استاد عضو هیات علمی و ۷۰۱ کارمند است و حضور استادان برتر کشور، ایجاد مراکز پژوهشی و آزمایشگاه های تخصصی، این دانشگاه را در زمره واحدهای برتر دانشگاه های آزاد اسلامی کشور قرار داده است.

حاجی خانی یادآور شد: واحد کرج دارای رتبه جامع است که بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور فقط تعداد محدودی از واحدهای دانشگاهی دارای این درجه هستند.

وی گفت: این واحد دارای ۱۶۰ کارگاه و آزمایشگاه پیشرفته مجهز به آخرین وسایل و تجهیزات است و یک کتابخانه مرکزی بزرگ در مجتمع دانشگاه و ۱۱ کتابخانه در دانشکده ها و آموزشکده ها با مجموع ۲۳۰ هزار جلد کتاب فارسی و لاتین از دیگر ظرفیتها و امکانات این دانشگاه است.

وی ادامه داد: یک هزار و ۱۰۹ عنوان مجله فارسی و لاتین و پنج هزار و ۴۶۷ کتاب الکترونیکی و ۲۰ کیوسک اطلاع رسانی در این کتابخانه ها موجود است.

وی گفت: این واحد دانشگاهی دارای ۱۵۱ رشته است که ۱۲ رشته آن در مقطع دکترا، ۶۸ رشته در مقطع کارشناسی ارشد، ۴۹ رشته در مقطع کارشناسی و بقیه در رشته های کاردانی است.

وی افزود: این دانشگاه همچنین دارای ۱۲ دانشکده مستقل، یک گروه معارف و دو آموزشکده سما و ۱۲۰ دانشجوی دکترای تخصصی و ۶۰۰ دانشجوی دکترای حرفه ای در حال تحصیل است.

 

منبع:ایرنا

شنبه ۱ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۱
کد خبر : 30711
بازدیدها: 460

پاسخی بگذارید »