سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استاندار البرز:

آماده نخبه پروری هستم

danesheroz بهمن ۲۹, ۱۳۹۱ ۰

استاندار البرز عصر شنبه در جلسه هم اندیشی نخبگان استان با مسئولین گفت:بنده آماده نظرات شما هستم که چگونه نخبه پروری کنیم و به عنوان یک متدد اجرایی شود

اصغر عربیان با اشاره به حمایات مالی مخترعین اظهار داشت:بحث مالی در خارج از این جلسه هم ممکن است که با مراجعه و پیگیری این قبیل مشکلات حل خواهد شد و همه اینها از طریق بنیاد نخبگان بیشتر امکان پذیر است.

عربیان همچنین مدعی شد،نخبگانی که مشکلاتی در خصوص سرمایه و یا اخذ وام دارند حتما راه را نمی دانند و باید تعاملشان با بنیاد نخبگان بیشتر باشد تا بتوانند نوآوری های بی سابقه خود را به دیگران نشان دهند.

استاندار البرز تولید علم را اضافه کردن یک فرمول به دیگر فرمول ها برشمرید و ادامه داد:ما باید به سمت تولید علم و فکر برویم و الانه هم شاهد آن هستید که در حوزه نانو هر دستاورید در ابتدا غیرقابل باور است ولی به واقعیت آن پی می برید.

ایشان با توجه به اختراعات جوانان تاکید کرد:در سه دهه گذشته اختراعاتی انجام داده اند که حتی قوانین فیزیک و شیمی را تحت تاثیر خودش قرار می دهد.

این مسئول مسئولیت نخبگان را بسیار سنگین دانستند و افزود:هر که بامش بیشتر برفش بیشتر است،نخبگان با توجه به علم و خلاقیتی که خداوند در آنها نهاده است مسئولیت دشواری بر دوش دارند و در قبال دیگر افراد جامع باید حس مسئولیت داشته باشند.

عربیان گفت:من توقع بیشتری از این جمع داشتم ولی از صحبتهای دوستان فیض بردم و استفاده کردم اما توقع من این است که کمی فراتر بروند و نخبگانی پیدا شوند و کاری انجام دهند تا ما آنها را شناسایی کنیم و سرمایه گذاری های لازمه انجام شود.

استاندار توجه به نخبه از دوران کودکی دانست و ادامه داد:نخبگان همان هایی نیستند که اختراعی انجام دهند و بعد از آن تازه  و بعد از نتایج شان با آنها آشنا شویم و بشناسیمشان بلکه باید یک قدم جلوتر بگذاریم و از دوران کودکی آنها شناسایی کرده و مورد توجه قرار دهیم.

عربیان متذکر شد ما از نظر کمی در حوزه آموزش،علم و تحصیلات خیلی پیشرفته ایم که الانه بیش از ۴ میلیون دانشجو داریم و عددی بالاست و اگر تحصیلات هم هدف دار و در راستای توسعه جامعه باشد تحولات عظیمی شکل میگیرد.

استاندار البرز همچنین افزود:در سه دهه گذشته بیست سال اول به پژوهش و تحقیق اهمیتی که باید می دادیم را ندادیم ولی در دهه سوم به این امر بسیار مهم توجه شده ولی بازهم درصدی از آن کاربردی و کارآمد هستند که ما باید به جایی برسیم که همه پژوهشات برای جامعه مفید باشد.

گفتنی است این نشست در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان استان البرز راس ساعت ۴ برگزار گردید که نخبگان به صحبتهای در مورد مشکلات خود پرداختند معضلاتی از قبیل نبود سرمایه برای پیشرفت کارها،حل نشدن بحث سربازی آقایان و برخورد با مشکلاتی به همین علت،ندادن وام کار آفرینی که در بنیاد نخبگان هم در نظر گرفته نشده است.

همچنین یکی از مشکلات این نخبگان ثبت نشدن سابقه کار نخبگان است که همه خواستار پیگیری این مسئوله شدند.

لازم به ذکر در این همایش که قرار بود مسئولین کارآمد استان حضور داشته باشند و از همه آنها دعوت شده بود بازهم شاهد خالی ماندن خیلی از صندلی ها بودیم که این نشان دهنده اهمیت ندادن برخی از مسئولین استان به نخبگان است که همین هم باعث دل سرد شدن این افراد خلاق می شود.

در پایان این مراسم از نخبگان و نفرات برتر استعدادهای درخشان استان تجلیل بعمل آمد.

یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۲
کد خبر : 7054
بازدیدها: 225

پاسخی بگذارید »