پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آماده سازی ۳۹۳ مسجد برای اعتکاف دانش آموزی

danesheroz1 تیر ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
آماده سازی ۳۹۳ مسجد برای اعتکاف دانش آموزی

دانش روز: معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش وپرورش از آماده سازی ۳۹۳مسجد برای انجام اعتکاف دانش آموزی در ماه مبارک رمضان خبرداد که از این میان ۲۰۷ مدرسه خاص دختران و ۱۸۶ مدرسه ویژه پسران دانش آموز است

به گزارش دانش روز، حسین هژبری در دوازدهمین نشست تخصصی ستاد عفاف و حجاب با نمایندگان حوزه های مختلف آموزش و پرورش در سالن جلسات ساختمان علاقمندان گفت: بحث عفاف وحجاب گوهری است که بسیاری از ارزش ها و اعتقادات در آن متجلی می شود.

 وی با اشاره به این مطلب که اخلاص و روزه داری افراد ملموس وعینی نیست، افزود: حجاب در هر دو بعد ظاهری و باطنی از مواردی است که خاص هر دوجنس است و خلوص وعیار دقیق تری دارد.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش وپرورش با تأکید براهمیت موضوع عفاف و حجاب اضافه کرد: از گوهر پاک عفاف وحجاب که حاصل خون پر برکت شهیدان است باید به درستی صیانت شود.

 وی یادآور شد: تمامی مجموعه های دولتی، دستگاه ها و وزارتخانه ها در رابطه با موضوع حجاب و عفاف فعال هستند اما دراین میان آموزش وپرورش وظیفه سنگین تری دارد و این امر از دغدغه های این وزارتخانه است.

 وی تأکید کرد،موضوع اصلی که باید به آن توجه شود،حرکت در قالب برنامه است.

 هژبری بیان کرد: ۲۱ بند وظایف خاص، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی با نظارت اجرایی وزارت کشور تعیین شده است که باتوجه به آن فعالیت ها و برنامه های هر حوزه موردارزیابی قرار خواهد گرفت.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: گرچه انجام این امور صرف نمره و ارزیابی انجام نمی شود، اما اعتقادمان این است که هرکار باید درحد بیست و عالی صورت گیرد.

 هژبری، اعتکاف رمضانی دانش آموزان را از جمله نشانه های آشکار اجرای عفاف و حجاب در کشور خواند و اظهار کرد: این امر در حالی انجام می شود که ماه رمضان امسال روزهایی طولانی باگرمایی طاقت فرسا دارد.

 وی تأکیدکرد: انتخاب مدیران مدارس دخترانه کشور، بدون استثناء از بین فرهنگیان دارای حجاب برتر صورت می گیرد.

منبع:وزارت آموزش و پرورش

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۷
کد خبر : 40976
بازدیدها: 318

پاسخی بگذارید »