جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس پلیس راهور کشور خبر داد:

آماده‌باش به ۱۰ میلیون همیار پلیس در کشور/عدم توجه به ایست ˝پلیس مدرسه˝ جریمه و نمره منفی دارد

danesheroz اسفند ۲۱, ۱۳۹۱ ۰
آماده‌باش به ۱۰ میلیون همیار پلیس در کشور/عدم توجه به ایست ˝پلیس مدرسه˝ جریمه و نمره منفی دارد

رییس پلیس راهور کشور با اعلام آمادگی به همیاران پلیس در کشور، گفت: ۱۰ میلیون همراه پلیس از هم اکنون در سراسر کشور آماده هستند

سردار اسکندر مومنی امروز در حاشیه مراسم آماده باش نوروزی همیاران پلیس و پلیس یاران نوجوان و جوان، با حضور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش که اگر تخلفی در عید نوروز صورت گیرد نحوه گزارش همیاران پلیس چطور خواهد بود؟ تصریح کرد: نقش همیاران پلیس و فرهنگیاران ایجابی است و با توجه به توسعه فرهنگیاران کسی در مقابل آنها ایستادگی نمی کند.

 

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا میزان کشته شدگان جاده ای کشور کاهش یافته است یا خیر؟ گفت: ۲ سال است که شاهد کاهش سوانح هستیم.

 

رئیس پلیس راهور اضافه کرد: از رتبه های اول در سوانح به میانه های آن رسیده ایم و با این اتفاق ۱۲۰۰ انسان کمتر در جاده ها کشته شده اند.

 

سازماندهی ۱۰۰ هزار بازرس نامحسوس در جاده های پر تردد

 

مومنی در پاسخ به این پرسش که آیا برای ایام نوروز، پلیس نامحسوس در جاده های کشور و در نقاط پر تردد در نظر گرفته اید یا خیر؟ گفت: ۱۰۰ هزار بازرس نامحسوس از نیروهای مردمی سازماندهی شده اند تا در جاده های پر تردد مانند تهران- مشهد به پلیس کمک کنند.

 

همچنین سردار اسکندر رحیمی، رئیس پلیس راهور کشور در مراسم آماده باش نوروزی همیاران پلیس و پلیس یاران نوجوان و جوان که امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: همیاری پلیس کاری بسیار مهم است.

 

وی افزود: اگر می گوییم تصادف کم شده و نظم و انضباط ایجاد شده است به همت تمام همیاران پلیس در سراسر کشور است. بسیاری از دستگاه های دیگر که نیاز به فرهنگسازی دارند باید از اقیانوس بیکران آموزش و پرورش استفاده کنند.

 

مومنی توصیه ای به همیاران پلیس داشت و گفت: در هنگام رانندگی اگر خانواده شما با سرعت رانندگی می کرد در نهایت ادب و احترام بگویید سرعت را کم کنند زیرا حرف شما را همه مردم و جامعه گوش می کنند.

 

رییس پلیس راهور کشور همچنین به مصوبه مجلس شورای اسلامی که به قانون تبدیل شده اشاره و خاطرنشان کرد: در مصوبه مجلس آمده که اگر کسی فرمان ایست پلیس مدرسه را رعایت نکند هم جریمه و هم نمره منفی دریافت خواهد کرد.

 

وی در پایان گفت: قانون گذار به حضور همیاران پلیس توجه داشته و از هم اکنون ۱۰ میلیون همراه پلیس در طرح نوروزی آماده باش هستند.

 

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۹
کد خبر : 9510
بازدیدها: 440

پاسخی بگذارید »