یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران:

آلودگی هوا در چین کارخانه ها را تعطیل می کند در ایران مدارس را

danesheroz1 دی ۶, ۱۳۹۲ ۰
آلودگی هوا در چین کارخانه ها را تعطیل می کند در ایران مدارس را

دانش روز: رییس کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید در نحوه ساخت و ارتقا کیفیت استاندارد خودروها بازنگری شود، گفت: معاینه فنی اهرمی است که می توان عملکرد و ایمنی خودرو را کنترل کرد

 به گزارش دانش روز،  محسن سرخو در بازدید از مرکز مکانیزه معاینه فنی بیهقی گفت:امروزه بر هیچ کس پوشیده نیست که خودروها مهمترین منابع تولید آلودگی هستند اما با این وجود همچنان بر حمایت از تولید خودروهای داخلی تاکید می شود.

وی ادامه داد: حمایت از تولید داخلی بر همه مردم از مسئولان تا شهروندان واجب است اما نباید این حمایت موجبات به خطر افتادن سلامت شهروندان باشد ،بله ما از تولید داخل حمایت می کنیم به شرط آنکه سلامت شهروندان تهدید نشود. امروزه آلاینده های تولید از خودروها داخلی موجبات مرگ هزاران نفر را به وجود می آورد در چنین شرایطی مسئولان ما تنها تصمیمی که می گیرند تعطیلی مدارس است.

وی افزود: در کشور چین با تشدید آلودگی هوا کارخانجات را تعطیلی می کنند اما در ایران مدارس را و شاید این نوع نگرش خود گویای خیلی از مسائل باشد.

رییس کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در این اوضاع معاینه فنی خودروها که به مثابه اهرم نظارتی و کنترلی بر عملکرد و ایمنی خودروها است با تصمیمات نادرست نادیده انگاشته می شود که واقعا جای سوال دارد. در این شرایط آیا صاحبان کارخانه ها و یا افرادی که تصمیماتی از قبیل افزایش معافیت معاینه فنی می گیرند حاضر می شوند که خانواده هایشان در چنین خودروهایی سوار شوند ؟

سرخو در پایان خبر داد : خوشبختانه در شورای چهارم لایحه ای در دست تنظیم است تا نسبت به تشدید الزام معاینه فنی برای خودروها ی شهر تهران اقدام شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۳
کد خبر : 82938
بازدیدها: 374

پاسخی بگذارید »