یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عضو شورای راهبردی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان گفت:

آلودگی اطلاعات فضای مطبوعات را غبارآلود کرده است

atena92 اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
آلودگی اطلاعات فضای مطبوعات را غبارآلود کرده است

عضو شورای راهبردی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با بیان اینکه آلودگی اطلاعات و تداخل اطلاعات نادرست و صحیح در فضای رسانه‌ای افزایش یافته است، گفت: این مسئله فضای مطبوعات را غبارآلود کرده است

به نقل از فارس؛  سیدجلال فیاضی  درباره چالش‌های پیش‌روی مطبوعات اظهار‌ داشت: بخشی از چالش‌های مطبوعات نرم‌افزای و بخشی نیز سخت‌افزاری است.

عضو شورای راهبردی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان افزود: چالش‌های سخت‌افزاری مواردی از قبیل افزایش قیمت کاغذ و بالا رفتن هزینه و در نهایت قیمت تمام شده مطبوعات را شامل می‌شود که این امر مسئله‌ای است که سایر بخش‌های کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی بیان داشت: مدیران مطبوعات باید برای بهبود وضعیت اقتصاد مطبوعات با اتخاذ روش‌های مختلف و نوین برای کاهش هزینه‌های مطبوعات تلاش کنند و در راستای ایجاد مؤسسات مطبوعاتی هزینه‌های تمام شده مطبوعات را کاهش دهند.

فیاضی پرداختن به مسائل نرم‌افزای مطبوعات را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت:‌ مطبوعات باید با گام‌های سریع‌تری به سمت حرفه‌ای تر شدن پیش بروند.

وی بیان داشت: لازمه حرفه‌ای تر شدن مطبوعات این است که نیاز‌های مخاطب خود را بشناسند و نیروی انسانی حرفه‌ای را تربیت و جذب کنند و در تهیه مطالب از جذابیت‌های لازم استفاده کنند.

این فعال رسانه‌ای ادامه داد: اگر این امر محقق شود بخشی از مسائل سخت‌افزاری که مطبوعات با آنها درگیر هستند قابل حل خواهد بود.

وی با بیان اینکه اخلاق حرفه‌ای رسانه اخیراً با افت روبرو شده است افزود: هم‌اکنون آلودگی اطلاعات و تداخل اطلاعات نادرست و صحیح در رسانه‌ها افزایش یافته است که این امر فضای مطبوعات را  غبارآلود کرده است.

عضو شورای راهبردی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان اظهار داشت: همانطور که در فضای سیاسی باید بین سیاست‌مداران بداخلاقی سیاسی مهار شود باید عدول از اخلاق رسانه‌ای نیز در جامعه ما به حداقل برسد تا مردم با اعتماد بیشتری به سمت مطبوعات پیش‌بروند.

سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۰
کد خبر : 15598
بازدیدها: 165

پاسخی بگذارید »