پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آلودگی‌های صوتی بر عملکرد قلب تاثیر می‌گذارند

atena92 اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۲ ۰

پژوهشگران اعلام کردند حتی کمترین آلودگی‌های صوتی در زندگی روزمره بر عملکرد قلب تاثیر می‌گذارند

به گفته پژوهشگران موسسه بیماری‌های همگانی در آلمان، حتی کمترین آلودگی‌های صوتی روزانه از صدای زنگ تلفن همراه گرفته تا مکالمات پیرو آن در عملکرد لحظه‌ای قلب اختلال ایجاد می‌کنند.
پژوهشگران در این تحقیقات عملکرد قلب ۱۱۰ بزرگسال را بررسی کردند و دریافتند با افزایش آلودگی‌های صوتی، قلب سریع‌تر می‌تپد و این آلودگی‌های صوتی حتی ممکن است صدای مکالمه و یا خنده‌ای در نزدیکی فرد باشد.
این آلودگی‌های صوتی همچنین بر نظم تپش قلب- معیار تطبیق قلب با محیط اطراف- تاثیر منفی می‌گذارند.
زمانی که فرد در آرامش باشد، فاصله بین تپش‌های قلب در زمان بازدُم بیشتر و در زمان دُم، کوتاه‌تر است؛ اما در مقابل، زمانی که فرد فشار روحی را تحمل می‌کند نظم طبیعی تپش قلب از بین می‌رود و این مسئله خطر بروز حمله قلبی را افزایش می‌دهد.
به گفته آلکساندرا اشنایدر یکی از محققان در موسسه بیماری‌های همگانی در آلمان، این تحقیقات در واقع چگونگی تاثیرگذاری آلودگی‌های صوتی را بر عمکلکرد نامناسب قلب از دیدگاهی زیست‌شناختی توضیح می‌دهد.
شارلوتا اریکسون از موسسه تحقیقاتی کارولینسکا در سوئد در خصوص این تحقیقات گفت میزان تاثیرگذاری صداها بر قلب اندک است، اما با توجه به زیادی این آلودگی‌های صوتی و همچنین با در نظر گرفتن تاثیر آنها بر عده‌ای کثیر در زمانی کوتاه، حتی تاثیر اندک این صداها بر عملکرد قلب از اهمیت زیادی برخوردار است.
به گزارش پایگاه اینترنتی «هلث-دی نیوز»، نتیجه این تحقیقات در نشریه «چشم‌اندازهای سلامت محیطی» منتشر شد.

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۶
کد خبر : 16528
بازدیدها: 208

پاسخی بگذارید »