پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

واکنش مناطق آزاد به اظهارات کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری:

آقای پورمحمدی! یا اسنادتان را منتشر کنید یا عذرخواهی کنید

sheida92 اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
آقای پورمحمدی! یا اسنادتان را منتشر کنید یا عذرخواهی کنید

تهران- «ایشان حتماً متن قرارداد را و همین طور اسناد مربوط به طرف خارجی را که به یورو با آن ها قرارداد بسته شده منتشر کنند و اثبات کنند که چه تخلفاتی انجام شده و چه کسانی در این میان به تعبیر ایشان خورده اند و برده اند!»

به گزارش گروه فضای مجازی ایرنا، این بخشی از اظهارات حسن محسنی سرپرست روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد در پاسخ به ادعاهای مصطفی پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کل کشور است که در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی دولت بیان شده است.

متن کامل این گفت و گو به همراه مقدمه آن به شرح زیر می باشد؛

موضوع اظهار نظرهای حجت الاسلام پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کل کشور در جریان سفرهای انتخاباتی اخیر ایشان مبنی بر انتشار اسناد قرارداد موسوم به ۴۵۰ میلیون یورویی تالارهای کیش، ابعاد جالب توجهی یافته است؛ تا آن جا که وی نه تنها بارها وعده داده که به زودی اسناد مورد نظر را منتشر خواهد کرد، بلکه در سخنانی، مناطق آزاد را «مناطق گرفتار و عقب مانده» توصیف کرده و حتی اظهار داشته است «اگر وارد دولت شوم تمام ویژگی مناطق آزاد را از بین خواهم برد».

به همین دلیل، با حسن محسنی سرپرست روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این باره به گفتگو نشسته ایم:

** آقای محسنی، در روزهای اخیر آقای پورمحمدی اعلام کرده اند که به زودی اسناد قرارداد ۴۵۰ میلیون یورویی ساخت تالاهای کیش را منتشر می کنند. نظر شما چیست ؟

موضوع این است که ما اساساً در اصل وجود چنین قراردادی بحث داریم. واقعاً دیگر نمی دانیم چه طور بگوییم که تمام مدعاها و اظهارنظرها درباره قراردادی با موضوع ساخت تالارهای کیش به مبلغ ۴۵۰ میلیون یورو، کذب محض است و چنین قراردادی اصلاً وجود ندارد. به صراحت اعلام می کنیم ایشان اتهام کذب زده اند. به نظر می رسد ایشان در خصوص رقم ۴۵۰ میلیون یورو دقت کافی نکرده اند و چنین رقمی به ریال در حدود دو هزار میلیارد تومان می شود. با این حال اشکالی ندارد. ایشان حتماً متن قرارداد را و همین طور اسناد مربوط به طرف خارجی را که به یورو با آن ها قرارداد بسته شده منتشر کنند و اثبات کنند که چه تخلفاتی انجام شده و چه کسانی در این میان به تعبیر ایشان خورده اند و برده اند!

**اما ایشان چند بار اعلام کرده اند که به زودی در این باره افشاگری می کنند .

بسیار عالی! اما آقای پورمحمدی دقیقاً در چه زمینه ای قرار است افشاگری کنند؟ مگر چیزی هم مانده که ایشان در این دو سال افشا نکرده باشند؟ دو سال است که در این خصوص مدام افشاگری می کنند بدون این که سندی ارائه کنند. اما باید اعلام کنیم که ایشان در مقام شاکی نیستند که تهدید به افشاگری می کنند و اتفاقاً ماییم که در مقام شاکی ایشان هستیم. ایشان بارها و بارها در رسانه های عمومی، تهمت دروغ و افترا زده اند آن هم نه فقط به شخص، بلکه به یک مجموعه و باعث تشویش اذهان عمومی شده اند. الآن انگار جای متهم و شاکی عوض شده! ایشان رییس سازمان بازرسی کل کشور است و از حدود دو سال قبل هم مدام تهمت های دروغ و افتراهای بی سند و مدرک خود را تکرار می کنند. اتفاقاً ایشان باید بابت این تهمت ها عذرخواهی کنند .

توجه داشته باشید. ایشان روحانی هستند، رییس یک سازمان قضایی مهم هستند و الآن هم کاندیدای ریاست جمهوری. پس باید متوجه جایگاه خود باشند و اگر اتهامی زده اند که درست نیست، عذرخواهی کنند نه این که مدام تهدید به افشاگری کنند.

**ایشان اخیراً اظهار داشته اند که «به زودی گزارشی از این فساد» را منتشر خواهند کرد.

گزارش؟ اصلاً چرا گزارش؟ مگر گزارش غیر از حرف های دو سال اخیر ایشان است؟ اعتقاد داریم گزارش باید مستند و مستدل به اسناد رسمی و محکم باشد و حتماً ایشان به عنوان یک مقام سابق امنیتی و قضایی فعلی به این موضوع بدیهی توجه دارند. ایشان به جای گزارش، مشخصاً متن قرارداد، اسناد مالی پرداختی و موارد تخلف را عیناً منتشر کنند.

**الآن ایشان مدتی است به صورت رسمی کاندیداتوری خود را برای ریاست جمهوری اعلام کرده اند و در موارد متعدد هم به سراسر کشور سفر می کنند.

ببینید. از نظر ما سازمان بازرسی کل کشور یکی از ارکان مهم نظام با بدنه کارشناسی خوب و متخصصان خبره است و باید مطابق قانون به کار تخصصی خود بپردازد؛ اما ایشان در دو سال اخیر، به شکل مداوم در حال مصاحبه و افشای اطلاعات آن هم بر اساس گزارش هایی است که بعضاً صحت و سقم آن ها و حتی منشأ و منبع بعضی از آن ها مجهول است. چنین رویه ای در سابقه این سازمان مهم وجود نداشته و همین هم نارضایتی هایی را در بدنه به دنبال داشته است.

از طرفی، واقعاً از جایگاه یک شهروند این سؤال ها را مطرح می کنم: به هر حال ایشان مدت هاست به صراحت اعلام کاندیداتوری کرده اند و سفرهای متعددی نیز داشته اند. بهتر نبود ایشان طبق رویه منطقی، ابتدا استعفا می دادند و بعد به این امور می پرداختند؟ ایشان که به کسب رأی مردم اطمینان کافی دارند پس باید قبول کنند که با روش فعلی، برای سازمان بازرسی مشکل پیش می آید. اگر به نقش مؤثر خود در اداره و هدایت این سازمان اعتقاد دارند پس بپذیرند که در غیاب ایشان، برای سازمان بازرسی مشکلاتی بروز پیدا می کند که طبیعی هم هست. به جز این، با توجه به هزینه های سنگین بلیت هواپیما و موضوع خورد و خوراک و اقامت، هزینه های سفر یک هیأت حداقل بیست نفره در این سفرها رقم بسیار سنگینی می شود که منبع تأمین آن ها واقعاً از توان مالی یک فرد خارج است و آفاتی را هم به دنبال دارد.

**ایشان اخیراً اعلام کردند که «مناطق آزاد برای عده ای دکان شده است» و حتی اعلام کردند «اگر وارد دولت شوم تمام ویژگی مناطق آزاد را از بین خواهم برد».

بله.. متأسفانه بنده هم این سخنان را در رسانه ها خواندم. اما با این اوصافی که ذکر شد، سازمان بازرسی چه شأن و جایگاهی برای ایشان دارد؟ به هر حال امیدواریم ایشان به زودی اسناد مورد نظر یعنی عین قرارداد را منتشر کنند تا ما هم چشممان به جمال این قرارداد روشن شود.

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۹
کد خبر : 14636
بازدیدها: 162

پاسخی بگذارید »