شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جنجال احمدی نژاد در خوزستان

آقای رییس جمهور کمر دشمنان را اینطور نمی‌شکنند

danesheroz اردیبهشت ۳, ۱۳۹۲ ۰
آقای رییس جمهور کمر دشمنان را اینطور نمی‌شکنند

آقای رییس جمهور می توانست در این فرصت باقی مانده با پذیرش مسئولیت بخشی از تصمیمات اشتباهش در پیشگاه مردم در آستانه انتخابات حداقل از کسانی که در ۸ سال گذشته به او رای داده اند و به وعده هایش امید بسته اند عذر خواهی کند

“برخی پیغام می فرستند که اگر برخی سخنان زده شود، برخورد خواهند کرد، پیغام دادند که اگر رویت را زیاد کنی، پدرت را درمی‌آوری؛ شما در برابر اراده ملت ایران عددی به حساب نمی‌آیید این ملت در برابر بزرگترین مستکبران، ایستاده و بر دهان آنان زد شما که جای خود دارید و اگر هر گوشه‌ای از پرونده‌تان آشکار شود، جایی در بین ملت نخواهید داشت.”
اینها بخشی از تازه ترین اظهارات رییس قوه مجریه است، مقامی که علی‌القاعده در شرایط فعلی مملکت باید بیشترین توان خود را برای بهبود شرایط اقتصادی و افزایش اتحاد و انسجام داخلی متمرکز کند در حالیکه محمود احمدی نژاد در آخرین هفته های ریاست جمهوری اش و در سفر استانی به خوزستان از هر فرصتی برای حمله به منتقدانش بهره برده است.

سریال تکراری احمدی نژاد
محمود احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ و پیش از آن چندان شناخته شده نبود، شهردار آن روزهای تهران البته خیلی زود نشان داد استعداد فراوانی در جلب توجه افکار عمومی دارد، احداث سقاخانه و حمله لفظی به سید محمد خاتمی رییس جمهور وقت که گفته برای عذر خواهی از تاخیر در مراسمی با حضور احمدی نژاد گفته بود به علت ترافیک تاخیر کرده است خیلی زود افکار عمومی را متوجه آقای شهردار کرد.

در رقابت های انتخاباتی سال ۸۴ و پس از آن تهدید مداوم احمدی نژاد به افشای نام کسانی که از کیسه ملت دزدی ها کرده اند، محبوبیتی مثال زدنی برای او در افکار عمومی طبقات پایین جامعه فراهم کرد. هرچند لیست مشهوری که مدعی بود همواره در جیب دارد را هیچگاه منتشر نکرد اما همین موضوع دست‌کم تا دوره نخست و اوائل دور دوم ریاست جمهوری اش هنوز از دلایل محبوبیت احمدی نژاد در میان مردم بود.

اینک و پس از گذشت نزدیک به ۸ سال ریاست جمهوری، احمدی نژاد هنوز از همان تکنیک قدیمی استفاده می کند، تکنیکی که اوج آن را در مناظره مشهور انتخاباتی سال ۸۸ شاهد بودیم، در آن مناظره حتی ناطق نوری هم که بیشترین حق را بر گردن احمدی نژاد داشت از حملات او در امان نماند و پس از هاشمی رفسنجانی سنگین ترین اتهامات مالی را متوجه خود دید.

اکنون به نظر می رسد سریال تکراری “بگم بگم” به پایان خود نزدیک شده است، پایانی که همه به جز کارگردانش اختتام آن را مدت ها است کلید زده اند و همان افکارعمومی که تا پیش از این برای شنیدن نام مفسدان اقتصادی از زبان احمدی نژاد لحظه شماری می کرد دیگر به تجربه دریافته است که رییس جمهور ظاهراً چیزی در چنته ندارد و لیست مشهور هم جز برای جلب توجه افکار عمومی نبوده است.

سفر تبلیغاتی در خوزستان به جای ورزشگاه آزادی

بلافاصله پس از مراسم ورزشگاه آزادی که به دلایل متعدد امکان حضور مشایی و اقدام تیم تبلیغاتی اش برای او فراهم نشد، احمدی نژاد اینبار در خوزستان مشایی را در کنار خود نشاند و به قول معروف دلی از عذا درآورد، برای انتخابات و تایید صلاحیت مشایی چانه زنی کرد و معترضانه فریاد برآورد که: چرا برخی افراد برای شورای نگهبان نسخه می پیچند و خود را قیم ملت می پندارند! سخنانی که تنها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ می‌توان از زبان احمدی نژاد شنید.

سخنرانی ها و تهدید هایی که می توان به وضوح بوی تبلیغاتی بودن آن را حس کرد خصوصاً وقتی رییس جمهور پروژه مجتمع پتروشیمی شیمی تکس آریا را دوباره افتتاح کرد و یا معاون اول رییس جمهور محمدرضا رحیمی در جلسه هیات دولت استان خوزستان مصوبات قبلی را مجدداً تصویب کرد می شد حدس زد هیات دولت برای چه کاری به خوزستان سفر کرده است.

حماسه ۵۰ میلیونی!!!
در همین سفر بود که احمدی نژاد در یک خطای محاسباتی ساده ناگهان به این نتیجه رسید که حضور ۵۰ میلیونی مردم در نتخابات کمر دشمن را می شکند، بدون آنکه لحظه ای بیاندیشد مطابق اعلام مرکز آمار ایران در انتخابات سال گذشته مجلس شورای اسلامی که در اسفند ماه برگزار شد در خوشبینانه ترین حالت ها گفته شد تعداد افراد واجد شرایط رای دادن کمی بیش از ۴۸ میلیون نفر است.

و قطعاً تا زمان انتخابات ریاست جمهوری در یکسال بعد از آن آمار واجدین شرایط رای دادن به ۵۰ میلیون نفر نخواهند رسید، پرسش دیگر این است که به فرض داشتن ۵۰ میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات، آقای رییس جمهور بر چه مبنایی می گوید: صد در صد مردم در انتخابات شرکت می کنند و کمر دشمن را می شکنند؟ یعنی ۱۰۰۰ نفر هم معلول و بیمار تا زمان انتخابات در این کشور وجود ندارد که به پای صندوق های رای نروند؟

تهدید به افشاگری
از دیگر دستاوردهای آخرین سفر استانی رییس جمهور به خوزستان در پاسخ به فریاد بیکاری مردم این استان تهدید به افشاگری بود. احمدی نژاد در میان مردمی که نگران وضعیت معیشت خود هستند می گوید:” پیغام داده اند فلانی اگر رویت را زیاد کنی پدرت را در می آوریم!” و در پاسخ به این تهدید خود تهدید می کند:” شما عددی نیستید در برابر ملت که بخواهید برخورد کنید. شما هر کدام‌تان هر گوشه‌ای از پرونده‌تان را بالا بزنیم، دیگر جایی در بین ملت ایران نخواهید داشت.”

آقای رییس جمهور می توانست در این فرصت باقی مانده با پذیرش مسئولیت بخشی از تصمیمات اشتباهش در پیشگاه مردم در آستانه انتخابات حداقل از کسانی که در ۸ سال گذشته به او رای داده اند و به وعده هایش امید بسته اند عذر خواهی کند نه اینکه دوباره و پس از مدتها لباس محلی بپوشد و به تکرار حرف هایی روی بیاورد که تصور می کند در رای آوردنش تاثیر مستقیم داشته اند، چه آنکه اکنون و پس از ۸ سال بیشتر مردم به این نتیجه رسیده اند که “معجزه هزاره سوم!” در عمل چه دستاوردی برای آنان داشته و رایحه خوش خدمت چه با مشامشان کرده است.

سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۶:۳۸
کد خبر : 12660
بازدیدها: 290

پاسخی بگذارید »