شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آقای رئیس جمهور! من می خواهم ازدواج کنم

danesheroz1 دی ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
آقای رئیس جمهور! من می خواهم ازدواج کنم

دانش روز: بهتر نیست به جای مانع تراشی در مسیر ازدواج، بگذارید ما همان مسیر خودمان را برویم؟

به گزارش دانش روز، آقای رئیس جمهور من می خواستم بعد از تمام شدن دوره احمدی نژاد که فشار زیادی بر ما آمد ازدواج کنم. در سن ازدواج هستم. ۲۸ سال را پشت سر گذاشته ام. مدرک کارشناسی ارشد در رشته مکانیک دارم. در یک شرکت ماشین آلات  بعد از کلی دوندگی توانستم شغلی به دست آورم.

  آقای روحانی! در خبرها شنیدم که دولت شما برای تسهیل ازدواج و خانه دار شدن زوج های جوان تدابیری اندیشیده است. بسیار خوشحال شدم. ۵۰ میلیون وام مسکن می دهید و ۱۰ میلیون وام ازدواج. واقعا خوشحال کننده بود. بر اساس این خبر اگر من وام ۵۰ میلیونی برای خرید خانه بگیرم و مقداری پس انداز هم خودم داشته باشم که قاعدتا آورده ای با وام خواهد بود می توانم به خرید خانه در اطراف و اکناف تهران فکر کنم.

  آقای رئیس جمهور! دیشب در یکی از خبرگزاری ها دیدم که جزئیات وام مسکن برای زوج ها اعلام شده. با دیدم خبر شوکه شدم. حقوق ماهیانه من ۸۵۰ هزارتومان است اگر با شرایطی که شما در انتخابات گفتید و برای تسهیل ازدواج برنامه داشتید پیش برویم و برنامه ریزی خودم را بر اساس این تدابیری که بانک مرکزی دولت شما اندیشیده پیش ببرم باید ماهیانه ۷۵۰ هزار تومان بابت قسط وام ۵۰ میلیونی مسکن بدهم. اگر قسط وام ۱۰ میلیونی ازدواج را هم اضافه کنم ماهیانه ۲۸۰ هزارتومان هم باید اینجا بدهم. یعنی در ماه باید ۷۵۰+۲۸۰ یعنی ۱۰۳۰ هزار تومان باید ماهیانه قسط بدهم.آیا پرداخت بیش از یک میلیون تومان قسط با حقوق من و خیلی از جوانان هم طبقه من امکان پذیر است؟

  آقای رئیس جمهور! این وام های برای کدام جوان پیش بینی شده؟ جوانی که ماهی دو میلیون درآمد دارد؟ می خواهم بگویم وضع من اندکی بهتر است. برخی از دوستانم  بر اساس قانون کار، حقوقی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان دارند آیا آنها اصلا می توانند به ازدواج فکر کنند؟ به خاطر جسارتم مرا ببخشید… اما چرا به جای اینکه کمکی به من جوان کنید مانع ایجاد می کنید؟ می دانید که با این خبر مبلغ رهن هم بالا می رود و من نمی توانم حتی خانه هم رهن یا اجاره کنم؟ اصلا وام شما را نمی خواهم. بهتر نیست به جای مانع تراشی در مسیر ازدواج، بگذارید ما همان مسیر خودمان را برویم؟

منبع: دانا

سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۴
کد خبر : 87461
بازدیدها: 415

پاسخی بگذارید »