جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشتی آزاد قهرمانی جهان - مجارستان

آقایی ایران با ۲ طلا در آوردگاه بوداپست/ فعلاً روسیه صدرنشین است

danesheroz شهریور ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
آقایی ایران با ۲ طلا در آوردگاه بوداپست/ فعلاً روسیه صدرنشین است

دانش روز: در پایان مبارزات روز نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان تیم ایران با کسب ۲ مدال طلا عیدی بزرگی را به همه ایرانیان تقدیم کرد

روز نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در شرایطی پیگیری شد که ۲ ملی‌پوش تیم ایران در نهایت موفق شدند با کسب ۲ مدال طلای جهان در شب میلاد امام رضا (ع) ایران را غرق شادی کنند. حسن رحیمی در وزن ۵۵ کیلوگرم و رضا یزدانی در وزن ۹۶ کیلوگرم با شکست تمامی حریفان خود در نهایت به فینال این رقابت‌ها راه یافتند تا در فینال مسابقات نیز با شکست رقبای سرسخت خود پرچم ایران را به اهتزاز در آوردند. البته حذف ناباورانه مهدی تقوی در وزن ۶۶ کیلوگرم کام بسیاری از اهالی کشتی را تلخ کرد.

کسب نشان طلا با طعم انتقام
آزادکار وزن‌ ۵۵ کیلوگرم کشورمان با کشتی‌های بی‌نظیر خود بسیاری از اهالی کشتی را انگشت به دهان گذاشت. در این رقابت‌ها و در وزن ۵۵ کیلوگرم حسن رحیمی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل رسول کالیف از قزاقستان با ضربه فنی پیروز شد تا شروعی طوفانی داشته باشد. در دور سوم رحیمی با نتیجه ۹ بر ۲ سونگ گونگ کیم از کره جنوبی را از پیش رو برداشت تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. دارنده نشان برنز جهان در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل آرمن آراکلیان از اوکراین با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی رسید تا راهی مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها شود.

رحیمی که تاکنون ۳ بار مقابل اسرافیلوف روس پیروز شده بود در مرحله نیمه نهایی مسابقات مجارستان با نتیجه ۹ بر صفر موفق به شکست این کشتی‌گیر قلدر روس شد تا آمادگی خود را به رخ همگان بکشد. وی در این دیدار در کمتر از ۳ دقیقه با کلکسیونی از فنون توانست این کشتی‌گیر روس را شکست دهد. رحیمی در دیدار فینال باید به مصاف آمیت کومار کشتی‌گیر هندی که در المپیک لندن موفق به شکست نماینده کشورمان شده بود، می‌رفت که در نهایت موفق شد با نتیجه ۲ بر یک این کشتی‌گیر خوب هندی را شکست داده و عنوان قهرمانی جهان در سبک وزن را پس از ۴۲ سال برای تیم ایران به دست آورد.

پلنگ مازندران دومین طلایش را هم گرفت
آزادکار وزن‌ ۹۶ کیلوگرم کشورمان هم در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل حریف اوکراینی خود به پیروزی دست یافت تا راهی فینال شود. رضا یزدانی، آزادکار وزن ۹۶ کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور نخست در دیدار دومش برابر ایوان یانکوفسکی از بلاروس با نتیجه ۷ بر ۳ پیروز شد. یزدانی در دور سوم هم با نتیجه ۷ بر صفر ساندو از کانادا را برد تا برای حریفان خود خط و نشان بکشد.

یزدانی در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل کراشویلی از گرجستان با نتیجه ۸ بر ۲ پیروز شد تا راهی مرحله نیمه نهایی این مسابقات شود. دارنده نشان طلای جهان در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل پاولو اولینیک از اوکراین با نتیجه ۸ بر یک پیروز شد تا به دیدار نهایی صعود کند. یزدانی در فینال مسابقات برابر ختاگ گازیموف آذربایجانی قرار گرفت. او که تا پیش از این یک بار برابر گازیموف در مسابقات جام جهانی باکو در یک کشتی جنجالی به پیروزی رسیده بود، این بار با طراوت خاصی مقابل این کشتی‌گیر آذری قرار گرفت و در نهایت نیز با نتیجه ۴ بر ۲ رقیب خود را شکست داد تا دومین طلای جهانی و سومین مدال جهانی‌اش را کسب کند.

طلای خوش‌رنگ یزدانی در حالی به دست آمد که وی سال گذشته عمل جراحی روی پایش انجام داده و با زانوبند راهی بوداپست شده بود.

تقوی همه را ناامید کرد
در پایان مبارزات کشتی‌گیران در وزن ۶۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در مجارستان که از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (دوشنبه) در سالن پاپ لازلو بوداپست برگزار شد، پس از حذف ناباورانه مهدی تقوی، لیوان لوپز کوبایی و دیوید صفریان از ارمنستان راهی دیدار پایانی رقابت در این وزن شدند که در این رقابت کشتی‌گیر ارمنستانی پیروز و به مدال طلا دست یافت.

مهدی تقوی در رقابت‌های امروز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل برنت مت کالف از آمریکا با نتیجه ۵ بر ۲ به پیروزی دست پیدا کرد تا راهی دور سوم شود. مهدی تقوی در دور سوم مقابل کونتایف بلاروس با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد اما در مرحله بعد کونتایف بلاروس مقابل حریف گرجستانی تن به شکست داد تا تقوی از دور رقابت‌ها حذف شود و شگفتی بزرگی رقم بخورد. تقوی در وزن ۶۶ کیلوگرم بیست ویکم شد.

رده بندی این مسابقات در پایان مبارزات روز نخست به شرح زیر است:
۱- روسیه ۲۴ امتیاز
۲- ایران ۲۰ امتیاز
۳- گرجستان ۱۳ امتیاز
۴- ارمنستان و مغولستان ۱۰ امتیاز

دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۸
کد خبر : 60675
بازدیدها: 295

پاسخی بگذارید »