جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز چانه‌ زنی اقتصادی با ۱+۵ بر سر رفع تحریم‌ ها

danesheroz1 آبان ۸, ۱۳۹۲ ۰
آغاز چانه‌ زنی اقتصادی با ۱+۵ بر سر رفع تحریم‌ ها

دانش روز: برای اولین بار نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، نفت و راه و شهرسازی به وین رفتند تا بر سر رفع تحریم‎های اقتصادی علیه ایران، در جلسه‌ کارشناسی گروه ۱+۵ حضور یابند

 به گزارش دانش روز، برای اولین بار در طول سال‌هایی که ایران با گروه ۱+۵ مذاکرات را درباره مسایل هسته ای پیش گرفته است، اینک یک گروه کارشناسی از وزارتخانه‌های اقتصادی به وین رفته‌اند تا در یک جلسه کارشناسی، چانه‌زنی‌های خود برای خروج ایران از فهرست برخی تحریم‌ها را صورت دهند.

امروز نمایندگانی از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، نفت و راه و شهرسازی در وین حضور دارند تا مذاکراتی برای رفع تحریم‌ها داشته باشند.

طاهایی، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با مهر با تائید این خبر که نماینده‌ای از این وزارتخانه نیز در جلسه کارشناسی ۱+۵ حضور دارد، گفت: قرار بر این است که محسن صالحی‌نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان نماینده این وزارتخانه در این جلسات حضور یابد.

  پیش بینی می شود که در این جلسه کارشناسی، ایران بر سر لغو تحریم‌های بانکی، تحریم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و تحریم خودرو، چانه‌زنی‌هایی با کشورهای عضو ۱+۵ داشته باشد.

منبع:مهر

چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۹
کد خبر : 70753
بازدیدها: 313

پاسخی بگذارید »