دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز پیش ثبت نام نوروزی عتبات عالیات از امروز

danesheroz1 بهمن ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
آغاز پیش ثبت نام نوروزی عتبات عالیات از امروز

دانش روز: سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز پیش ثبت نام نوروزی سفر زیارتی عتبات عالیات از امروز ۱۲ بهمن ماه خبر داد

به گزارش دانش روز،محسن نظافتی افزود:متقاضیان می توانند ازساعت ۹ صبح روز ۱۲ بهمن ماه تا ساعت ۲۴ روز ۲۲ بهمن ماه جهت نام نویسی اقدام کنند.

به گفته وی ،متقاضیان اعزام به کربلای معلی و نجف اشرف در ایام نوروز از تاریخ اعلام شده باید با داشتن کد ملی به سیستم جامع ثبت نام عتبات عالیات به نشانی اینترنتیhttp://atabat.haj.irمراجعه کرده و پس از نام نویسی، کد رهگیری دریافت کنند.

وی اظهار داشت :پس از پایان نام نویسی در ۲۴ بهمن ماه، قرعه کشی انجام و متقاضیانی که نام آنها اعلام شود از روز ۲۶ بهمن ماه می توانند به ترتیب اولویت برای ثبت نام قطعی به کارگزاران یا شرکت های زیارتی مراجعه کنند.

نظافتی ادامه داد: متقاضیان اعزام به عتبات می توانند به دو روش ثبت نام در گروه های یک تا ۷ نفره (ثبت نام در این روش حداقل یک نفر و حداکثر تا ۷ نفر است ) و یا ثبت نام در گروه های ۳۵ نفره (ثبت نام در این روش می بایست حتماً ۳۵ نفر کامل باشد) اقدام کنند.

سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت تاکید کرد: آن دسته از افرادای که ثبت نام اینترنتی برای آن ها مقدور نیست می توانند از طریق دفاتر خدماتی و زیارتی حج وزیارت نام نویسی کنند.

وی با بیان اینکه اعزام نوروزی عتبات عالیات از ۲۱ اسفندماه آغاز می شود و تا پایان خردادماه ادامه خواهد داشت، از اعلام ظرفیت اعزام برای سه ماهه نخست سال ۹۳ به جهت مشخص نشدن آن، خودداری کرد.

نظافتی با بیان اینکه هم اکنون روزانه هشتاد دستگاه اتوبوس، زائران ایرانی را از مرزهای زمینی به کربلای معلی و نجف اشرف منتقل می کنند، گفت: ظرفیت اعزام نوروزی به عتبات عالیات حدود ۲۶۰ هزار نفر اعلام شده است و طبق برنامه ریزی انجام شده در این مدت هر روز ۱۲۰ دستگاه اتوبوس زائر به عتبات اعزام خواهند شد.

نظافتی تصریح کرد: متقاضیانی که نام آنها اعلام شود می توانند با در دست داشتن کد رهگیری و با توجه به اولویت اعلام شده از ۲۶ بهمن ماه اقدام به نام نویسی قطعی کنند.

منبع: مهر

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۵
کد خبر : 91039
بازدیدها: 1,085

پاسخی بگذارید »