شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز پنجمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی از امروز

danesheroz1 شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
آغاز پنجمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی از امروز

دانش روز: رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از آغاز پنجمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور از امروز ۱۶ شهریورماه خبر داد و گفت: این دوره از المپیاد به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار می شود

به  گزارش دانش روز، دکتر سلیمان احمدی افزود: ۵۲۰ دانشجو با حدود ۷۰ عضو هیات علمی به عنوان سرپرست تیم ها در این دوره از المپیاد حضور یافته اند که رقابت های انفرادی از امروز بعدازظهر پس از مراسم افتتاحیه آغاز می شود و تا سه شنبه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به حیطه های پنجمین المپیاد علمی دانشجویان اظهار داشت: دانشجویان در این دوره در حیطه استدلال بالینی: حیطه های major پزشکی عمومی( داخلی، اطفال، زنان ، جراحی)، حیطه مدیریت نظام سلامت: سیاست گذاری مبتنی بر شواهد در حوزه سلامت، حیطه علوم پایه: سوء مصرف مواد (substance abuse) و بخش جانبی المپیاد: هنر در آموزش پزشکی رقابت می کنند.

احمدی اضافه کرد: ۵۰ دانشگاه از جمله دانشگاه های علوم پزشکی ارتش، شاهد و دانشگاه آزاد نیز همراه با دانشگاه های علوم پزشکی در این المپیاد شرکت دارند که از هر دانشگاه ۴ تیم و ۱۲ نفر در آزمون ها شرکت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۱۰۰ عضو هیات علمی داوری حیطه ها را برعهده دارند به صورتی که در حیطه علوم بالینی حدود ۳۰ نفر، در علوم پایه ۱۱ نفر، در حیطه مدیریت ۲۵ نفر و در حیطه هنر هم ۱۳ نفر به عنوان داور داریم و برای این دوره از دانشکده هنرهای زیبا نیز برای بخش جنبی استفاده شده است.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: در آزمون ها مهارت، دانش و موضوعات شناختی، مهارت های حل مسئله و تفکر انتقادی دانشجویان مورد بحث قرار می گیرد و دانشجویان با تحلیل مسئله بر اساس شواهد بالینی می توانند توانمندی خود را نشان دهند.

وی خاطرنشان کرد: پس از شرکت دانشجویان در آزمون های انفرادی، نتایج و معدل نمرات دانشجویان هر دانشگاه استخراج می شود و ۹ تیم اول هر حیطه به مرحله گروهی راه می یابند و پس از رقابت گروهی تیم های اول تا سوم در مراسم اختتامیه معرفی می شوند.

احمدی یادآور شد: مراسم اختتامیه روز پنجشنبه برگزار می شود و وزیر بهداشت از برگزیدگان تقدیر می کند.

وی تاکید کرد: نفرات اول هر حیطه به بنیاد ملی نخبگان برای دریافت تسهیلات معرفی می شوند و غیر از آن نیز در دانشگاه های علوم پزشکی نیز به دانشجویان تسهیلاتی داده می شود.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: برگزاری دو کارگاه آموزشی برای دانشجویان با عنوان پرورش خلاقیت و برای اساتید به عنوان روش های پیشرفته ارزیابی عملکرد بالینی به همراه برنامه های فرهنگی و هنری از جمله برنامه های جنبی المپیاد است.

منبع:مهر

شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۳
کد خبر : 58261
بازدیدها: 275

پاسخی بگذارید »