چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز نام نویسی دور دوم «طرح ملی تلاوت»

danesheroz1 مرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
آغاز نام نویسی دور دوم «طرح ملی تلاوت»

دانش روز: رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نام‌نویسی دور دوم «طرح ملی تلاوت» در مؤسسات متنخب استان های مجری خبر داد

به گزارش  دانش روز، مرتضی خدمتکار رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت با اشاره به آغاز دور دوم طرح ملی تلاوت گفت: طرح ملی تلاوت با هدف نخبه‌ پروری و شناسایی استعداهای برتر قرآنی در عرصه قرائت و تلاوت قرآن کریم از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح مؤسسات منتخب استان‌های مجری کشور برگزار می‌شود.

خدمتکار از آغاز زمان ثبت نام خبر داد و گفت: نام‌نویسی طرح در موسسات متنخب استان های مجری آغاز و تا اواخر مرداد‌ماه ادامه دارد و پس از آن آزمون استعداد‌یابی برگزار خواهد شد، همچنین نتایج آزمون تا اواخر شهریور‌ماه اعلام و ترم جدید از مهر‌ماه آغاز می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به فشرده بودن دوره ها خانواده‌ها نقش مهمی در پیشرفت قرآن‌آموزان ایفا می‌کنند و باید فضای مناسبی را جهت گذراندن این دوره در منزل برای فرزندانشان محیا کنند.

رئیس اداره آموزش معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد افزود: بر این اساس و با توجه به محوری بودن بحث تقلید در این طرح، تغییراتی از جمله افزوده شدن کارگاه آموزشی توجیهی ویژه شرکت کنندگان در طرح و خانواده های ایشان جهت آشنایی با نحوه تقلید تلاوت در دور دوم گنجانده شده است.

وی تصریح کرد: برگزاری مسابقات و اردوهای آموزشی تفریحی ویژه شرکت کنندگان همچنین تشکیل حلقات و جلسات تلاوت قرآن در کنار برگزاری کلاس های آموزشی از دیگر تغییرات طرح ملی تلاوت در دور دوم می باشد.

این فعال قرآنی بیان کرد: دور دوم طرح ملی «تلاوت قرآن» در ۱۵ استان کشور از جمله یزد، کرمان، مرکزی، قم و …. از مهرماه جاری برگزار خواهد شد.

خدمتکار در ادامه یادآور شد: این طرح ویژه کشف و پرورش استعدادهای قرآنی سنین ۱۰ تا ۱۶ سال بوده که شامل دروس آموزشی تقلیدی خوانی از چهار سبک پایه آموزشی تلاوت عبدالباسط، منشاوی، مصطفی اسماعیل و شحات محمدانور و دروس ترجمه و مفاهیم، تجوید تئوری و عملی، بهداشت صوت و حنجره، احکام و آداب تلاوت و حفظ قرآن است.

گفتنی است؛ دور نخست طرح ملی تلاوت با همکاری معاونت قرآن و عترت وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در مؤسسات منتخب ۱۰ استان مجری به کار خود پایان داد.

منبع:مهر

پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۵
کد خبر : 42477
بازدیدها: 191

پاسخی بگذارید »