جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز مناسک حج امسال از فردا

danesheroz1 مهر ۲۰, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز: از ظهر فردا یکشنبه ۲۱ مهر مصادف با هشتم ذی‌الحجه (یوم الترویه)، اعمال حج تمتع امسال با محرم شدن زائران در شهر مکه و حرکت به سمت صحرای عرفات آغاز می‌شود

به گزارش دانش روز، ۶۴ ‬هزار زائر از جمهوری اسلامی ایران در مناسک معنوی حج تمتع امسال حضور دارند. اعمال زائران پس از ورود دوباره به مکه مکرمه شامل طواف، نماز زیارت، سعی بین صفا و مروه و طواف نساء است و نماز پس از روز عید قربان نیز تا حداکثر پایان ماه ذی‌الحجه انجام می‌پذیرد و به این ترتیب اعمال حج تمتع به پایان رسیده و زائران حاجی می‌شوند. روز پنج‌شنبه ۲۵ مهر مصادف با ۱۲‬ ذی‌الحجه نیز زائران اعمال بیتوته در منا، رمی جمرات (پرتاب سنگ به شیطان سه گانه) و حرکت به طرف مکه پس از اذان ظهر را انجام می‌دهند. در ادامه روز چهارشنبه ۲۴ مهرماه مصادف با ۱۱‬ ذی‌الحجه، زائران در منا بیتوته کرده و سپس رمی جمرات (پرتاب سنگ به شیطان سه گانه) خواهند پرداخت.
با محرم شدن زائران در مکه و حرکت به سمت عرفات از فردا یکشنبه (۲۱ مهر) اعمال حج تمتع آغاز می‌شود.

وقوف (یعنى ماندن) در سرزمین عرفات با قصد قربت، پس از محرم شدن دومین عمل واجب برای انجام حج تمتع است و زائران روز دوشنبه ۲۲ مهرماه مصادف با ۹‬ ذی‌الحجه (روز عرفه)، از ظهر تا غروب در صحرای عرفات وقوف خواهند کرد.

اعمال حج تمتع با وقوف در مشعرالحرام تا طلوع آفتاب، حرکت به منا و انجام رمی، قربانی و تراشیدن سر و بیتوته در منا ادامه می‌یابد و روز سه‌شنبه ۲۳ مهرماه مصادف با۱۰ ذی‌الحجه (روز عید قربان)، زائران در مشعرالحرام تا طلوع آفتاب وقوف می‌کنند.

منبع: شبکه خبر

شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۳
کد خبر : 66595
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »