شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز مسابقات کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای دانش آموزان سراسر کشور در مشهد

danesheroz1 بهمن ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
آغاز مسابقات کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای دانش آموزان سراسر کشور در مشهد

دانش روز: چهارمین دوره مسابقات کشتی پهلوانی و ورزشهای زورخانه ای دانش آموزان سراسر کشور روز یکشنبه طی مراسمی در سالن ورزشی مصطفی خمینی مشهد آغاز شد.

به گزارش دانش روز، نماینده فدراسیون ورزش دانش آموزی در این خصوص گفت: این رقابتها با حضور ورزشکاران دانش آموز از ۱۶ استان کشور در دو بخش کشتی و زورخانه ای برپا شده است.

 سعید خسروی افزود: مسابقات زورخانه ای نیز در دو بخش تیمی و انفرادی و مسابقات کشتی در پنج وزن برگزار می شوند.

 وی اظهارداشت: در این مسابقات ۱۶ تیم با ۱۶۵ نفر دانش آموز در رشته چرخ تیز، چرخ چمنی، کباده، سنگ و میل بازی به رقابت می پردازند.

 خسروی گفت: در بخش کشتی پهلوانی نیز ۵۵ دانش آموز رقابت می کنند.

 نماینده فدراسیون ورزش دانش آموزی ادامه داد: در مراسم پایانی با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به قهرمان این دوره از مسابقات بازوبند پهلوانیاهدا می شود.

untitled-copy

 

وی با بیان اینکه این مسابقات به مناسبت دهه فجر برگزار شده است افزود: همچنین به سه تیم برتر درجه قهرمانی و به یک تیم منتخب کاپ اخلاق اهدا می شود.

 خسروی گفت: این جشنواره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ پهلوانی، مبانی ارزشی تربیت بدنی و توجه ویژه به فرهنگ کهن ایرانی اسلامی ویژه دانش آموزان سراسر کشور برپا شده است.

چهارمین دوره مسابقات کشتی پهلوانی و ورزشهای زورخانه ای دانش آموزان کشور از ۲۷ بهمن ماه به مدت دو روز در مشهد ادامه دارد.

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۳
کد خبر : 94100
بازدیدها: 431

پاسخی بگذارید »