سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز ماراتن المپیادهای علمی دانش‌آموزی از امروز

danesheroz بهمن ۲۴, ۱۳۹۱ ۰

معاون وزیر و رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: امروز مرحله نخست آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی با شرکت ۱۵۴ هزار دانش آموز آغاز شد و تا ۲۷ بهمن ماه ادامه خواهد داشت

مرحله نخست آزمون المپیادهای دانش آموزی آغاز شد و تا ۲۷ بهمن ماه ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: ۱۵۴ هزار دانش آموز در این مرحله از آزمون به رقابت می پردازند.

وی در پاسخ به این پرسش که نتایج مرحله نخست این آزمون چه زمانی اعلام خواهد شد؟ گفت: تصمیم داریم نتایج را زودتر و تا اواخر اسفند اعلام کنیم تا دانش آموزان پذیرفته شده در مرحله اول، بتوانند از تعطیلات نوروز جهت آماده شدن برای مرحله دوم المپیاد علمی استفاده کنند.
رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه سال گذشته ۵ هزار و ۸۰۰ نفر در مرحله اول پذیرفته شدند، افزود: امسال نیز تقریبا همین تعداد پذیرفته شده در مرحله اول خواهیم داشت که البته احتمال دارد بیشتر از این تعداد باشد.
سویزی اضافه کرد: تعداد پذیرفته شدگانی که برای این المپیادها تعریف می شود، یک برآورد علمی است و باید به گونه ای باشد که یک گپ منطقی بین آخرین نفر پذیرفته شده و اولین نفر از پذیرفته نشدگان وجود داشته باشد.

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۳
کد خبر : 6534
بازدیدها: 248

پاسخی بگذارید »