شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مشترکان ماهانه 900 تومان آبونمان می پردازند:

آغاز عملیات اجرایی طرح هم کدی تلفن ثابت

danesheroz1 مرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
آغاز عملیات اجرایی طرح هم کدی تلفن ثابت

دانش روز: طرح یکسان سازی کدهای درون استانی تلفن ثابت به عنوان یکی از مصوبات دولت دهم از امروز به تدریج در کل کشور آغاز می شود که براساس آن مشترکان شهرستانهای هم کد شده ماهانه مبلغ ۹۰۰ تومان بابت آبونمان این طرح پرداخت خواهند کرد

به گزارش دانش روز، بر اساس تصمیم هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران و در چارچوب مصوبه دولت دهم، از امروز عملیات اجرایی طرح هم کد سازی درون استانی تلفن ثابت در سراسر کشور آغاز و به تدریج به پایان می رسد.

براساس این طرح کدهای بین شهری تمامی استانهای کشور حذف خواهد شد و از این پس تمامی استانها با یک کد مخابراتی واحد با تمام استان ارتباط برقرار کرده و شماره تلفن های تمامی مشترکان در هر استان ۸ رقمی خواهد شد.

براساس اعلام شرکت مخابرات ایران با اجرای طرح هم کدسازی تلفن های استانهای کشور، تعداد کدهای بین شهری از حدود ۲۵۰۰ کد به ۳۱ کد بین استانی کاهش می یابد و تعرفه تمامی مکالمات درون استانی به صورت شهری محاسبه خواهد شد که این امر موجب کاهش هزینه مشترکان می شود. به عنوان مثال، هزینه یک دقیقه مکالمه از تهران به ورامین (دو شهر نزدیک) از ۲۱۴ ریال به ۲۶ ریال و از زابل به چابهار (دو شهر دور) از ۶۷۰ ریال به ۲۶ ریال کاهش می یابد.

در این راستا پس از همکدسازی، تعرفه هر پالس تلفن ثابت درون استانی معادل ۴۴.۷ ریال محاسبه خواهد شد.

کسر مبلغ ۹۰۰ ریال از حساب مشترکان تلفن ثابت

در همین حال شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که بدنبال هماهنگی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و به منظور جبران بخشی از کاهش درآمد مخابرات بابت حــذف کدهای بین شهری، ماهیانه مبلغ ۹۰۰ تومان از مشترکان به شرط اجرای طرح هم کدی دریافت خواهد شد.

پیش از این معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه اجرای سراسری این طرح به تمامی استانها ابلاغ شده است  گفته بود این طرح در بازه زمانی یک ماهه در کل کشور پیاده سازی می شود که شروع حذف کدهای بین شهری و داخل استانی از استان مرکزی و پس از آن سمنان و قزوین آغاز می شود و به تدریج در تمامی کشور به اجرا درمی آید.

داوود زارعیان تاکید کرد: تمامی تلاشمان این است که ظرف مدت یک ماه و به صورت فشرده اجرای این طرح به اتمام برسد.

به گزارش مهر، پیش از این یکسان سازی کدهای استانی در استانهای تهران، البرز و قم به اجرا درآمد اما شرکت مخابرات ایران به دلیل عدم تامین هزینه های این طرح از سوی دولت، آن را متوقف اعلام کرد.

منبع:مهر

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۹
کد خبر : 47176
بازدیدها: 200

پاسخی بگذارید »