یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز عملیات اجرایی احداث بزرگراه جنوبی کرج

danesheroz1 مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
آغاز عملیات اجرایی احداث بزرگراه جنوبی کرج

دانش روز: استاندار البرز از آغاز عملیات اجرایی احداث بزرگراه جنوبی کرج در آینده ای نزدیک خبر داد

به گزارش دانش روز، دکتر اصغر عربیان با بیان این مطلب اظهار داشت: احداث بزرگراه جنوبی کرج به عنوان یکی از پروژه های مهم و زیرساختی کرج و استان البرز در حوزه حمل و نقل و ترافیک طی ماه های اخیر با جدیت در دستور کار قرار گرفته و به زودی قرارداد آن با پیمانکار بسته شده و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
وی افزود: در حال حاضر بیشترین بار ترافیکی کلان شهر کرج و استان البرز بر روی محور تهران- کرج- قزوین قرار دارد و به همین دلیل است که امروز شهر کرج با بیشترین میزان آلودگی هوا و معضلات متعدد ترافیکی مواجه است.
هدایت ترافیک به بزرگراه های شمالی و جنوبی کرج ضرورتی انکارناپذیر است
این مسئول با بیان اینکه هدایت ترافیک به بزرگراه های شمالی و جنوبی کرج ضرورتی انکارناپذیر است، خاطر نشان کرد: خیابانهایی که امروز بار ترافیکی سنگین کرج را به  دوش می کشند متعلق به ۴۰ سال گذشته هستند که امروز با توجه به افزایش حجم خودروهای تولیدی و همچنین افزایش جمعیت پاسخگوی نیاز ترافیکی مردم نیست.
مسئولان در گذشته در قبال حوزه ترافیک منفعلانه عمل کرده اند
رئیس شورای ترافیک استان البرز با انتقاد از عملکرد منفعلانه مسئولان در گذشته تصریح کرد: متاسفانه به رغم تلاشهای فراوانی که در حوزه ساماندهی ترافیک و همچنین احداث تقاطع های مختلف در کرج صورت گرفته است اما به دلیل عملکرد منفعلانه برخی مسئولان امروز با گره های ترافیکی و مشکلات متعددی مواجه هستیم.
وی گفت: در واقع به گونه ای عمل شده است که پس از ایجاد گره به فکر چاره افتاده ایم و مهمترین علت آن سوار نبودن بر کار و عدم نگرش علمی و تخصصی به این حوزه بوده است.
عربیان تاکید کرد: ذکر این موارد به معنای نادیده گرفتن خدمات و تلاشهای مدیریت شهری در این حوزه نیست اما این موضوع واقعیتی است که باید برای فرادی این شهر و استان تدابیر مناسب اتخاذ شود.
افدامات ترافیکی امروز پاسخگوی ۲۰ سال آینده نیست
استاندار البرز در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه نگاه مسئولان در حوزه های مختلف بویژه در حوزه های زیرساختی باید با نگاهی بلندمدت اجرای طرح ها و پروژه های شهری را مدنظر قرار دهند، گفت: لزوم توجه به برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در راستای کاهش مسائل و مشکلات مردم در حوزه های زیرساختی از اهم مواردی است که تنها با نگاه عمیق و علمی مسئولان برطرف می شود.
وی اجرای پروژه های بزرگراه های شمالی و جنوبی کرج را نقطه عطفی در کاهش مشکلات ترافیکی این استان ذکر کرد و گفت: امید می رود با پیگیری جدی و تلاش مضاعف مسئولان در  این حوزه شاهد تحولات چشمگیری در حوزه حمل و نقل و ترافیک استان البرز به ویژه شهر کرج به عنوان مرکز استان البرز باشیم.

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۹
کد خبر : 51639
بازدیدها: 205

پاسخی بگذارید »