پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از امروز/برنامه سنجش تا دوماه ادامه دارد

28 danesheroz خرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
آغاز سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از امروز/برنامه سنجش تا دوماه ادامه دارد

طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از امروز، اول خردادماه در سراسر کشور آغاز و تا دوماه ادامه دارد

به گزارش  دانش روز ، برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان سال تحصیلی ۹۳-۹۲ از امروز، اول خرداد به مدت دوماه در ۸۸۷ پایگاه سنجش در۸۲۱ شهر و منطقه و ۱۶ هزار و ۳۸ روستا اجرا خواهد شد.

بر اساس این گزارش ، برنامه سنجش نوآموزان همچون سال های گذشته با همکاری وزارتخانه های آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اجرا می شود.

برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی به منظور ارزیابی نوآموزان در دو مرحله مقدماتی و تشخیصی اجرا می شود که مرحله مقدماتی شامل ارزیابی های بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتار، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی-حرکتی، اندازه گیری توده بدنی، قد به سن، معاینات اختلالات دهان ودندان، جلدی، اختلال رفتاری ومعاینات پزشک عمومی است.

همچنین در مرحله مقدماتی سوابق واکسیناسیون نوآموز بررسی می شود که در صورت ناقص بودن جهت تکمیل واکسیناسیون به واحدهای بهداشتی درمانی ارجاع خواهند شد.

نوآموزانی که نیاز به ارزیابی تخصصی نداشته باشند جهت ثبت نام به دبستان مورد تقاضا معرفی می شوند و نوآموزانی که در مرحله مقدماتی مشکوک به مشکل تشخیص داده شوند جهت بررسی دقیق تر به مرحله تخصصی ارجاع می شوند و پس از معاینات پزشکی واجرای آزمون های تخصصی مورد نیاز و تعیین جایگاه آموزشی به واحد آموزشی ذیربط معرفی خواهند شد.

یادآور می شود، ارزیابی های تخصصی آمادگی تحصیلی، بینایی و شنوایی فقط در مراکز و کلینیک های وابسته به آموزش و پرورش استثنایی و رایگان انجام می شود.

بر اساس پیش بینی های انجام شده، امسال در پایگاه های سنجش بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نوآموز در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شرکت کنند و برای هر نوآموز ۸ هزار تومان هزینه سنجش سلامت در نظر گرفته شده است.

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۵
کد خبر : 19620
بازدیدها: 203

پاسخی بگذارید »