شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران از ۲۰ شهریور

danesheroz1 شهریور ۵, ۱۳۹۲ ۰
آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران از ۲۰ شهریور

دانش روز: سال تحصیلی حوزه های علمیه خواهران استان تهران از ۲۰ شهریورماه جاری آغاز می‌شود

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام محمدرضا آقامیری مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهران از آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران و برادران با برگزاری گردهمایی مشترک در ۲۰ شهریورماه جاری خبر داد و گفت: شروع کلاسهای حوزه های علمیه خواهران استان تهران ۲۴ شهریورماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه، در متون درسی خود سالانه تغییراتی اعمال می‌کنند ادامه داد: امسال متون درسی با حدقل تغییرات نسبت به سال گذشته عرضه می‌شود و تغییرات متون قابل توجه نیست.

حجت الاسلام آقامیری با بیان اینکه گردهمایی حوزه های علمیه برای شروع سال تحصیلی به صورت مشترک با حوزه های برادران و به احتمال زیاد در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تمامی طلاب خواهر و برادر در این گردهمایی شرکت خواهند کرد.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهران ادامه داد: در سال تحصیلی جدید، ۱۶۰۰ طلبه خواهر در مدارس علمیه استان تهران مشغول به تحصیل خواهند شد که این تعداد از میان ۵ هزار درخواست کننده تحصیل، پذیرفته شده اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۵۰ مدرسه علمیه در سطح استان تهران برای خواهران فعال است، گفت: از میان ۱۶۰۰ طلبه خواهر، بالغ بر ۸۰ درصد طلبه سطح ۲ – کارشناسی- و حدود ۲۰ درصد طلبه سطح ۳ – کارشناسی ارشد – هستند.

حجت الاسلام آقامیری از معادل سازی برخی دروس گذرانده شده از سوی دانشجویان آموزش عالی خبر داد و گفت: طلاب تازه وارد به حوزه های علمیه که دارای مدرک از دانشگاههای آموزش عالی هستند چنانچه در رشته های مرتبطی مانند ادبیات عرب و یا فقه و حقوق تحصیل کرده باشند برخی دروس گذرانده شده آنها با متون حوزوی مطابقت داده خواهد شد و واحدهای گذرانده شده مورد قبول قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه طلاب سطح ۲ باید ۱۹۷ واحد و طلاب سطح ۳ باید ۸۰ واحد درسی را در طول مدت تحصیل در حوزه های علمیه طی کنند، خاطرنشان کرد: تمامی طلاب حوزه های علمیه تحت نظر شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه سراسر کشور و به صورت رایگان تحصیل می کنند و در برخی مواقع هزینه کمک آموزشی نیز بنابر شرایط به طلاب حوزه تعلق می گیرد.

منبع:مهر

 

سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۱
کد خبر : 54734
بازدیدها: 474

پاسخی بگذارید »