سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه خواهران از فردا

danesheroz1 شهریور ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه خواهران از فردا

دانش روز: سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران فردا ۲۴ شهریور به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز می‌شود.

 به گزارش دانش روز، هرسال آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه خواهران در هفته پایانی شهریورماه انجام می شود و امسال نیز زمان آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور ۲۴ شهریورماه تعیین شده است.

هم اکنون ۳۸۷ واحد حوزوی سطح دو و سطح سه در سراسر کشور فعالیت می‌کنند و براین اساس در ایام آغازین سال تحصیلی، مدارس علمیه استان‌های مختلف کشور، با برگزاری مراسم‌های جداگانه با حضور شخصیت‌های مختلف حوزوی سال تحصیلی را آغاز می‌کنند.

در همین راستا بخشنامه تقویم نیمسال اول تحصیلی ۹۳ – ۹۲ از سوی معاونت آموزش حوزه های علمیه خواهران به مدارس علمیه و واحدهای حوزوی خواهران سراسر کشور ارسال و توضیحات مربوط به نحوه انتخاب واحد اینترنتی به مدارس علمیه اعلام شده است. انتخاب واحد طلاب در نیمسال تحصیلی آینده به صورت اینترنتی انجام خواهد شد.

براساس اعلام مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران حدود ۶۰ هزار طلبه خواهر در حوزه‌های علمیه خواهران کشور به فراگیری علم و اخلاق می‌پردازند و ۳۵ هزار و ۷۰۰ طلبه نیز از ابتدای فعالیت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران تاکنون از این حوزه‌های علمیه فارغ‌التحصیل شده‌اند؛ همچنین از میان طلاب حوزه‌های علمیه خواهران ۵۱ هزار و ۷۰۰ نفر در شیوه حضوری و ۵۹ هزار و ۲۳۹ نفر در شیوه غیرحضوری به تحصیل می‌پردازند.

در همین حال تعداد طلاب خواهر شاغل به تحصیل در منطقه خراسان ۲ هزار و ۸۹۲ نفر برآورد می شود. نظام آموزشی این طلاب با سایر طلاب خواهر یکسان است، اما مدارس علمیه این منطقه مجزا از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران اداره می‌شود.

منبع:مهر

 

شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۷
کد خبر : 60050
بازدیدها: 220

پاسخی بگذارید »