جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز سال تحصیلی جدید در استان البرز از اول مهر

danesheroz1 شهریور ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
آغاز سال تحصیلی جدید در استان البرز از اول مهر

دانش روز: مشاور مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: سال تحصیلی جدید( ۹۳-۹۲) در این استان همزمان با سراسر کشور از روز دوشنبه اول مهرماه آغاز می شود

  به گزارش دانش روز، حمیدرضا آقاصفری در خصوص شایعه بازگشایی مدارس از ۲۰ شهریور ماه جاری افزود: این شایعه کذب بوده و مدارس همچون سالهای گذشته از روز اول مهرماه سال تحصیلی خود را آغاز می کنند.

وی اجرای طرح ˈمهرˈ در مدارس را یکی از دلایل رواج این شایعه دانست و اظهار داشت: این طرح در شهریور ماه در تمام مدارس به منظور برنامه ریزی برای سال تحصیلی جدید اجرایی می شود.

آقا صفری گفت: طرح مهر یک مانور بزرگ برای بازگشایی مدارس است که در اجرای آن شورای مدرسه و شورای معلمان بطور مرتب تشکیل جلسه داده و برنامه ریزی سال تحصیلی دانش آموزان را از روز اول مهرماه انجام می دهند.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز همچنین با اشاره به دیگر فعالیتهای مدارس در طی تابستان بیان داشت: در ماههای تیر و مرداد فعالیت های مدارس بطور کامل تعطیل است، فقط تا ۱۵ تیرماه مدارس هر روزه برای نام نویسی دانش آموزان برای سال تحصیلی آتی فعال بوده و از ۱۵ تیرماه تا اول شهریور ماه مدارس فقط روزهای دوشنبه و چهارشنبه باز هستند.

وی گفت: از اول شهریور ماه نیز برای برگزاری امتحانات شهریور ماه و نام نویسی از باقی دانش آموزان درب مدارس باز می شوند.

آقاصفری در ادامه به مراسم روز جشن شکوفه ها و اول مهرماه اشاره کرد و افزود: زنگ شکوفه ها ویژه دانش آموزان اول ابتدایی روز ۳۱ شهریور ماه همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در مدرسه ابتدایی شاهد علافی ها آموزش و پرورش ناحیه یک کرج به صدا در می آید.

وی بیان داشت: همچنین مراسم آغاز سال تحصیلی جدید نیز در دبیرستان پسرانه شهدای انقلاب (شهیدستان) آموزش و پرورش ناحیه سه کرج برگزار می شود.

گفتنی است در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز استان البرز در مقاطع مختلف تحصیلی در بیش از یکهزار و ۸۰۰ واحد آموزشی سال تحصیلی را آغاز خواهند کرد.

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۵
کد خبر : 57238
بازدیدها: 276

پاسخی بگذارید »