یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز دومین همایش بین اللملی کنه شناسی در کرج

danesheroz1 شهریور ۷, ۱۳۹۲ ۰
آغاز دومین همایش بین اللملی کنه شناسی در کرج

داش روز: دومین همایش بین المللی “کنه شناسی” ایران با حضور شماری از محققان داخلی و خارجی از امروز در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در کرج آغاز شد

به گزارش دانش روز، دومین همایش بین المللی “کنه شناسی” ایران با حضور شماری از پژوهشگران و محققان داخلی و خارجی پیش از ظهر پنجشنبه در محل تالار مهدوی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج آغاز شد.

امید جوهرچی دبیر اجرایی بین المللی کنه شناسی ایران در حاشیه این همایش گفت: این همایش به مدت سه روز با محورهای تاکسونومی، کنه‌شناسی پزشکی و کنه‌های دام و طیور، بیولوژی، اکولوژی و رفتارشناسی، کنترل بیولوژیک و فیزیولوژی و سم‌شناسی پیش بینی شده است.

وی افزود: از ۱۲۰ مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش، ۱۱۰ مقاله پذیرفته شد که ۱۹ مقاله به صورت سخنران داخلی و چهار مقاله نیز توسط سخنرانان خارجی از کشورهای اسپانیا، ایتالیا، هند و لهستان ارائه خواهد شد و ۸۷ مقاله نیز در قالب پوستر است.

جوهرچی هدف از برگزاری این همایش را تبادل اطلاعات کنه شناسی های داخل و خارج و اطلاع پیدا کردن از وضعیت کنه در ایران و آشنایی بیشتر محققان، استادان و دانشجویان با اطلاعات روز دنیا و ایجاد زمینه همکاری‌های بیشتر برشمرد.

به گفته جوهرچی در این همایش سه روزه ۱۱۰ محقق، استاد و دانشجو شرکت دارند که ۱۵ نفر آنان از پژوهشگران و استادان برجسته کشورهای ایتالیا، اسپانیا، لهستان، هند، ترکیه، رومانی، عراق و پاکستان هستند.

دومین همایش بین المللی “کنه شناسی” ایران در چهار پنل تخصصی از هفتم تا نهم شهریورماه در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران ادامه دارد.

منبع:مهر

پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۳
کد خبر : 55252
بازدیدها: 387

پاسخی بگذارید »