دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز جشن های دهه فجر از فردا در فرودگاه مهرآباد

danesheroz1 بهمن ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
آغاز جشن های دهه فجر از فردا در فرودگاه مهرآباد

دانش روز: مراسم سالروز پرشکوه ترین استقبال تاریخی از امام خمینی ( ره ) در ساعت ۹ و ۲۷ دقیقه و ۳۰ ثانیه روز شنبه ۱۲ بهمن همزمان با فرود هواپیمای حامل حضرت امام (ره) در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد برگزار می شود

 به گزارش دانش روز، در این مراسم اعضای بیت امام (ره )، مسئولان لشکری و کشوری و نیز وزیر راه و شهرسازی حضور دارند.

مراسم سی و پنجمین سالگرد انفجار نور، لحظه فرود هواپیمای حامل رهبر کبیر انقلاب امسال با حضور و سخنرانی فرزند یادگار امام ( ره ) ،حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد برگزار می شود و حجت الاسلام محمود دعائی نماینده ولی فقیه در موسسه اطلاعات و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی سخنرانان دیگر این مراسم خواهند بود.

در این مراسم از بیت امام (ره) و چهره های مختلف سیاسی- اقتصادی- اجتماعی و هنرمندان صدا و سیما دعوت شده است و در این برنامه از برخی چهره های فرهنگی، هنری و اجرایی که در زمان ورود حضرت امام (ره )به فرودگاه مهرآباد به انجام وظیفه مشغول بودند، تجلیل خواهد شد.

همچنین در مراسم امسال در فرودگاه مهرآباد استاد ابوالقاسمی قاری بین المللی به قرائت قرآن خواهد پرداخت و یکی از گروه های موسیقی سمفونی کشور برنامه اجرا می کند.

فیلم ˈپرواز انقلابˈ نیز در این مراسم پخش خواهد شد و اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد فرود هواپیمای حامل امام را در ساعت ۹ و ۲۷ دقیقه و ۳۰ ثانیه صبح اعلام می کند.

این زمان مصادف با ورود پیروزمندانه امام خمینی (ره) به وطن، لحظه پایان نظام سلطنتی و آغاز دوران توسعه ملی و اسلامی ایران بود که به عنوان تصویری تاریخی در اذهان ایرانیان به ثبت رسیده است و به همین مناسبت در سالروز لحظه ورود امام خمینی (ره) به ترمینال یک، مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی نیز از این مکان آغاز می شود.

در روز ۱۲ بهمن ۱۳۵۷، پرشکوه ترین استقبال تاریخی از بنیانگذار جمهوری اسلامی صورت گرفت و حضرت امام خمینی (ره) پس از ۱۵ سال هجرت، پا به خاک میهن اسلامی گذاشتند.

منبع: ایرنا

جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۷
کد خبر : 90835
بازدیدها: 1,186

پاسخی بگذارید »