جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز جشنواره استانی تئاتر البرز

danesheroz1 مهر ۶, ۱۳۹۲ ۰
آغاز جشنواره استانی تئاتر البرز

دانش روز: معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز از آغاز « سومین جشنواره استانی تئاتر البرز» و رقابت۲۲ اثر نمایشی ساخته هنرمندان بومی استان خبر داد

به گزارش دانش روز، پاییز از راه رسید و فصل جشنواره تئاتر استانی البرز بار دیگر ورق خورد، بار دیگر قرار است جشنواره تئاتر در استان برگزار شود و چند روزی شاهد رونق تئاتر و رفت و آمد اهالی تئاتر و هنرمندان باشیم.

شنبه ۶ مهرماه نخستین روز اجرای تئاتر استانی است و رقابت اهالی تئاتر با نمایش آخرین اثرها آغاز می شود، به این بهانه به سراغ معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز  رفتیم تا جزئیات بیشتر را از زبان وی جویا شویم.

ابراهیم شریفی از آغاز بکار سومین جشنواره استانی تئاتر البرز خبر داد و گفت:  استان البرز برای سومین سال پیاپی شاهد برگزاری جشنواره استانی تئاتر است.

۲۲ اثر نمایشی به بخش رقابتی جشنواره راه یافتند

وی افزود: شنبه ۶ مهرماه نخستین روز جشنواره خواهد بود و تا روز سه شنبه ۹ مهر با ۲۲ اثر  هر روز ساعت ۱۴ الی ۱۹:۳۰ در مجموعه تئاتر شهر کرج و پلاتو اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  شاهد اجرای تئاتر هستیم.

شریفی یادآور شد: کلیه اجراها هر روز در دو سانس ( اجرای عموم و بخش داوری) جشنواره برگزار می شود که در بخش داوری داوران جشنواره به ازریابی هر یک از آثار می نشینند.

نمایش ۳ اثر در نخستین روز جشنواره استانی تئاتر البرز

این مسئول در ادامه از اجرای سه اثر نمایشی در نخستین روز جشنواره خبر داد و گفت: « پل نو» کاری از صابر روشن ، « طلا» کاری از مسعود هاشمی نژاد و « فراموشخانه» نیز سومین اثری است که در نخستین روز به اجرا خواهد رفت.

پل نو آغاز گر جشنواره استانی تئاتر البرز

شریفی « پل نو» کاری در حوزه دفاع مقدس را آغاز گر جشنواره استانی تئاتر البرز برشمرد و اعلام کرد: این اثر کاری از صابر روشن در ژانر دفاع مقدس است که از ساعت ۱۵:۳۰  تا  آغاز بکار جشنواره با این اثر خواهد بود.

وی افزود: این اثر ساعت ۱۴ الی ۱۵ در سالن استاد سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز می شود و سانس دوم آن نیز ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۶:۳۰   اجرا خواهد شد.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: نمایش « طلا» نیز در نخستین روز از ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۶:۳۰ و ۱۷-۱۸ در پلاتو اداره کل ارشاد با حضور داوران اجرا خواهد شد.

وی « فراموشخانه» علیرضا داننده را آخرین کار نخستین روز جشنواره اعلام کرد و افزود: این اثر نیز در پلاتو رودکی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو سانس ۱۷-۱۸ به اجرای عموم و ۱۸:۳۰ الی ۱۹:۳۰ به داوری گذاشته خواهد شد.

شریفی گفت: هر اثر پس از اجرا نیز با حضور تماشاگران و منتقدان به نقد و بررسی گذاشته خواهد شد.

شریفی بخش « نگاتیو» امیر قربانی و « محاله فکر کنید اینطوریم بشه» مهدی حسینی قانع را به ترتیب در ساعات ۱۱ و ۱۲:۳۰ از جمله آثار بخش نمایشنامه خوانی نخستین روز جشنواره برشمرد و گفت: این دو اثر نیز در مجموعه تئاتر اصلی شهرکرج واقع در آزادگان، خیابان شاکرزاده خوانش خواهد شد.

سومین جشنواره استانی تئاتر البرز از شنبه ۶ مهرماه آغاز و  به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت و اختتامیه این جشنواره نیز روز چهارشنبه ۱۰ مهرماه با حضور جمعی از مسئولان استانی برگزار می شود.

منبع:مهر

شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲ - ۰۰:۱۲
کد خبر : 62930
بازدیدها: 285

پاسخی بگذارید »