سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز ثبت نام برای شرکت در آیین اعتکاف بارگاه منور رضوی

danesheroz1 فروردین ۷, ۱۳۹۳ ۰
آغاز ثبت نام برای شرکت در آیین اعتکاف بارگاه منور رضوی

دانش روز: معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از آغاز ثبت نام متقاضیان برای شرکت در آئین مسجد گوهرشاد بارگاه منور رضوی خبر داد

به گزارش دانش روز،ˈمحمود ممتازˈ عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نام شرکت در این آئین معنوی از یک دقیقه بامداد روز ۷ فروردین ۱۳۹۳ آغاز شده است که تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اسامی پذیرفته ‏شدگان در آئین اعتکاف اول اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد، افزود:علاقه مندان می ‏توانند برای ثبت نام به پورتال جامع آستان قدس رضوی به نشانی www.aqr.ir مراجعه و یا یک پیامک بدون متن به شماره ۳۰۰۰۰۰۰۸ ارسال کنند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود ۱۲۰ هزار نفر برای حضور در اعتکاف حرم مطهر رضوی متقاضی شوند، گفت: با توجه به عملیات ساختمانی صحن مسجد جامع گوهرشاد، ظرفیت پذیرش دو هزار و ۱۰۰ نفر در نظر گرفته شده است که این افراد از طریق قرعه کشی انتخاب می شوند.

ممتاز با اشاره به برگزاری آئین اعتکاف امسال بین روزهای۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه گفت: خادمان بارگاه منور رضوی تمام توان خود را برای بهره برداری حداکثری معتکفان از فیوضات معنوی این آئین ارزشمند عبادی به کارگرفته ‏اند.

وی از اعتکاف به عنوان یک فرصت بی نظیر برای بازسازی معنوی افراد یاد و عنوان کرد: آستان قدس رضوی به عنوان یک مجموعه فرهنگی که تعمیق باورهای دینی از طریق ترویج سیره و سنت اهل بیت اطهار(ع) را سرلوحه فعالیت‏ هایش قرار داده و وظیفه خود می‏ داند که در این فرصت طلایی فضایی مناسب را برای حضور علاقه‏ مندان و ارائه بهترین خدمات به آنان فراهم کند.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با یاد آوری این نکته که طی هفت سال گذشته، اعتکاف مسجد جامع گوهرشاد توسط آستان قدس رضوی برگزار شده است، گفت: طی این سال ها در مجموع ۳۲ هزار نفر در مسجد جامع گوهرشاد معتکف شده اند و خدمات گوناگون فرهنگی و رفاهی به آنها ارائه شده است.

منبع: ایرنا

پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۷
کد خبر : 101637
بازدیدها: 297

پاسخی بگذارید »