یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در کاردانی و کارشناسی از فردا

danesheroz1 مرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در کاردانی و کارشناسی از فردا

دانش روز: فرایند ثبت نامهای بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی و کارشناسی از صبح فردا شنبه آغاز می شود

به گزارش دانش روز، سه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد از فردا به شرح ذیل آغاز می شود.

ثبت نام رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته

فرایند نام نویسی بدون آزمون رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته از فردا شنبه ۵ مرداد در سامانه مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org آغاز می شود.

هر داوطلب با تهیه یک کارت اعتباری می تواند یک رشته محل را انتخاب و ثبت نام خود را انجام دهد.

ثبت نام اینترنتی پس از قطع شدن امکان اصلاح ندارد، اگر داوطلبی بخواهد رشته/محل خود را تغییر دهد، می تواند با تهیه مجدد کارت اعتباری نسبت به ثبت نام خود در رشته و محل جدید اقدام کند.

ثبت نام کنندگان می توانند از دوم شهریورماه برای ثبت نام به مراکز قبولی خود، مراجعه کنند.

ثبت نام کارشناسی پیوسته

به گزارش مهر، فرایند ثبت نام بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی از فردا شنبه ۵ مرداد در سامانه مرکز آزمون به نشانی www.sanjesh.org آغاز می شود.

متقاضیان این مقطع می توانند با تهیه کارت اعتباری، ۱۰ رشته/محل را با توجه به علاقه انتخاب کنند، داوطلبان باید انتخاب های خود را از یک مجموعه آموزشی و از یک نظام آموزشی انجام دهند، به عبارت دیگر ۱۰ انتخاب داوطلبان باید از سیستم پاره وقت یا تمام وقت صورت گیرد و امکان انتخاب هم از تمام وقت و هم از پاره وقت وجود ندارد.

برای ثبت نام داوطلبان هیچ محدودیتی به لحاظ مدرک دیپلم متوسطه آنها وجود ندارد و هر داوطلب می تواند از هریک از مجموعه های آموزشی بر اساس علاقه انتخاب رشته و ثبت نام کند.

با توجه به اینکه پذیرش دانشجوی بدون آزمون بر اساس معدل دیپلم داوطلبان انجام می شود، در صورتی که دیپلم فرد با رشته انتخابی مغایرت داشته باشد با اعمال ضریبی معدل مذکور اصلاح خواهد شد تا امکان مقایسه معدل داوطلبان وجود داشته باشد.

نتایج پذیرفته شدگان این مقطع اواسط شهریور ماه اعلام خواهد شد.

ثبت نام کارشناسی ناپیوسته

نام نویسی از متقاضیان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد از فردا شنبه ۵ مرداد در سامانه www.azmoon.org شروع می شود.

هر داوطلب می تواند یک رشته و حداکثر تا ده واحد دانشگاهی را انتخاب کند و هیچ محدودیتی در انتخاب رشته وجود نداشته و نیازی به رعایت تجانس بین مدرک کاردانی و انتخاب رشته کارشناسی این دسته از متقاضیان وجود ندارد.

در صورتیکه میزان تقاضای برخی رشته و محل ها از ظرفیت پذیرش آنها فراتر باشد پذیرش دانشجو با اولویت معدل فوق دیپلم و رعایت شرط هم نامی و یا تجانس مدرک فوق دیپلم با رشته کارشناسی مورد تقاضا صورت خواهد گرفت.

نتایج پذیرفته شدگان این مقطع اواسط شهریورماه اعلام خواهد شد.

منبع:مهر

جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۴
کد خبر : 42776
بازدیدها: 548

پاسخی بگذارید »