پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آموزش و پرورش

آغاز ثبت‌ نام پایه اول مقاطع راهنمایی و متوسطه مدارس شاهد

danesheroz1 تیر ۱, ۱۳۹۲ ۰
آغاز ثبت‌ نام پایه اول مقاطع راهنمایی و متوسطه مدارس شاهد

دانش روز: مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش از آغاز ثبت‌نام پایه اول مقاطع راهنمایی و متوسطه مدارس شاهد خبر داد و اعلام کرد: از کل هزینه تعیین شده برای ثبت نام دانش آموزان غیر شاهد، ۴۰ در صد به شهریه ثابت و ۶۰ درصد بقیه نیز به هزینه امور فوق برنامه اختصاص دارد

 

به گزارش دانش روز، مریم خلیلوند با اشاره به موضوع ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: ثبت نام در مقطع ابتدایی مدارس شاهد از ۱۶خرداد ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

 

 وی با بیان اینکه ثبت نام مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان نیز از امروز آغاز شده، ادامه داد: پایه های میانی مقاطع تحصیلی کار ثبت نامشان انجام شده و هم اکنون پایه های اول ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در حال ثبت نام هستند.

 

 مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش وپرورش ادامه داد: دانش آموزان برای ثبت نام در پایه اول متوسطه اول و پایه اول متوسطه دوم مدارس شاهد، از اول تا ۱۵ تیرماه فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به مدارس شاهد مناطق آموزشی خود، نام نویسی موقت خود را به ثبت برسانند.

 

 خلیلوند با بیان اینکه در اواخر تیرماه، آمار تقریبی ثبت نام شدگان اعلام می شود، گفت: پیش بینی می شود به تعداد ظرفیت تمام کلاس های درنظر گرفته شده برای پایه های اول مقاطع تحصیلی، ثبت نام صورت گیرد.

 

 وی در خصوص ثبت نام فرزندان غیرشاهد در مدارس شاهد چنین اظهار کرد: دانش آموزان مدارس شاهد را فرزندان شاهد و فرزندان غیر شاهد تشکیل می دهند.

 

 مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش وپرورش ادامه داد: فرزندان جانبازان ۲۵ تا ۴۹درصد، فرزندان رزمندگان و نیروهای نظامی که در جبهه و منطقه عملیاتی حضور داشتند، در ردیف فرزندان غیرشاهد قرار می گیرند.

 

 خلیلوند با بیان اینکه فرزندان جانبازان ۵۰درصد به بالا و فرزندان شهدا و آزادگان، به عنوان فرزندان شاهد شناخته می شوند، گفت: فرزندان فرهنگیان نیز امکان دارند که در مدارس شاهد ثبت نام کنند، البته از امتیازات کمتری نسبت به فرزندان شاهد برخوردارند.

 

 وی با بیان اینکه شهریه درنظرگرفته شده در دو بخش شهریه ثابت و فوق برنامه های آموزشی وپرورشی تعریف شده است، افزود: فرزندان فرهنگیان حائز شرایط، پس از ثبت نام قطعی و نهایی از پرداخت شهریه ثابت معاف هستند و فقط هزینه و شهریه امور فوق برنامه را پرداخت خواهند کرد.

 

 مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: از کل هزینه تعیین شده برای ثبت نام دانش آموزان غیر شاهد، ۴۰ در صد به شهریه ثابت و ۶۰ درصد بقیه نیز به هزینه امور فوق برنامه اختصاص دارد.

منبع: پانا

 

شنبه ۱ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۵
کد خبر : 30707
بازدیدها: 902

پاسخی بگذارید »