دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون کنکوری‌‌ها از دوشنبه آینده/ اعلام جزئیات ثبت‌نام

danesheroz دی ۱۱, ۱۳۹۱ ۰

ثبت‌ نام پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ های پیام ‌نور و غیرانتفاعی روز دوشنبه آینده ۱۸ دی ماه آغاز می شود. حسین توکلی  اظهار کرد: ثبت‌ نام بدون آزمون دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی از دوشنبه آینده آغاز می شود و تا روز ۲۴ دی ماه نیز ادامه دارد. مشاور عالی سازمان سنجش آموزش [&hellip

ثبت‌ نام پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ های پیام ‌نور و غیرانتفاعی روز دوشنبه آینده ۱۸ دی ماه آغاز می شود.

حسین توکلی  اظهار کرد: ثبت‌ نام بدون آزمون دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی از دوشنبه آینده آغاز می شود و تا روز ۲۴ دی ماه نیز ادامه دارد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه براساس مصوبه کارگروه ماده ۴ قانون پذیرش دانشجو در حدود ۱۰ هزار کدرشته محل‌ تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، پیام ‌نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی بدون برگزاری آزمون و براساس سوابق تحصیلی دیپلم متقاضیان صورت می‌ گیرد، گفت: پذیرش در این کدرشته محل‌ ها از نیمسال دوم سال آغاز می شود.
وی تصریح کرد: شرایط، ضوابط و فهرست کد رشته محل ‌های تحصیلی، نحوه ثبت‌ نام و انتخاب کد رشته محل‌ های تحصیلی و نحوه گزینش دانشجو در کد رشته محل ‌های مذکور بدون آزمون برای دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سایت مرکز آزمون این دانشگاه در نیمه دوم دی ماه و در تاریخ در نظر گرفته شده، اعلام می‌ شود.
به گفته توکلی، شرایط ضوابط، فهرست کد رشته محل‌های تحصیلی، نحوه ثبت‌نام، انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی و نحوه گزینش در کد رشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه‌های پیام‌نور و موسسات غیر انتفاعی توسط سازمان سنجش آموزش کشور به صورت دفترچه تنظیم شده و از روز دوشنبه (۱۷ دی ماه) بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.
وی افزود: همچنین اطلاعیه سازمان سنجش درباره شرایط، ضوابط و نحوه ثبت ‌نام برای پذیرش دانشجو در کد رشته محل ‌های تحصیلی بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور و غیر انتفاعی نیز در روز شنبه ۱۶ دی ماه بر روی سایت سازمان قرار می گیرد.
شرایط و ضوابط ثبت نام
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص شرایط ثبت‌ نام داوطلبان در این مرحله از پذیرش اظهار داشت: کلیه متقاضیان ضرورت دارد واجد شرایط عمومی، اختصاصی و دیگر شرایط مندرج در دفترچه راهنما بوده و برادران از لحاظ خدمت وظیفه عمومی منعی برای ثبت‌ نام و ادامه تحصیل در صورت پذیرفته شدن برابر مقررات مندرج در دفترچه راهنما نداشته باشند.
وی توضیح داد: دارندگان دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه، دارندگان گواهینامه پیش دانشگاهی و یا شاغل در این دوره که حداکثر تا ۳۰ بهمن ماه موفق به اخذ گواهینامه این دوره شوند، دارندگان مدرک کاردانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دارندگان مدرک کاردانی پیوسته فنی و حرفه‌ای و یا شاغلین به تحصیل در دوره‌های کاردانی که حداکثر تا پایان بهمن ماه موفق به اخذ گواهینامه کاردانی شوند، حق ثبت‌نام در این دوره از پذیرش را دارند.
توکلی گفت: همه داوطلبان بدون توجه به نوع دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک دوره کاردانی، می‌ توانند منحصرا در یکی از گروه‌ های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبان‌ های خارجی ثبت ‌نام کنند.
اعلام هزینه ثبت نام
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به میزان هزینه ثبت نام در این دوره گفت: هر یک از داوطلبان ضرورت دارد پس از مطالعه دقیق اطلاعیه منتشره سازمان سنجش و همچنین دفترچه راهنمای ثبت ‌نام و انتخاب رشته، در صورت واجد شرایط بودن، از روز ۱۸ دی ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه و پس از پرداخت مبلغ ۸۵ هزار ریال به عنوان وجه ثبت ‌نام انتخاب رشته در یک گروه آزمایشی از طریق کارت ‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، نسبت به دریافت شماره پرونده و رمز ورود و سپس ثبت‌ نام و انتخاب رشته اقدام کنند.
وی تصریح کرد: داوطلبانی که علاوه بر شرکت در گروه‌ های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و یا علوم انسانی علاقه ‌مند به شرکت در گروه آزمایشی هنر یا زبان‌ های خارجی و یا هر دو هستند باید برای هر یک از گروه های آزمایشی دوم و سوم مبلغ ۸۵ هزار ریال بابت هزینه ثبت ‌نام و انتخاب رشته پرداخت و سپس نسبت به ثبت ‌نام و انتخاب رشته در کد رشته محل ‌های گروه ‌های آزمایشی دوم و سوم اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: انتخاب رشته این متقاضیان در یک فرم صورت گرفته که داوطلب لازم است با توجه به علاقه، نسبت به اولویت ‌بندی رشته خود اقدام کند.
توکلی خاطرنشان کرد: همچنین داوطلبانی که منحصرا علاقه‌ مند به شرکت در گروه آزمایشی هنر یا زبان ‌های خارجی هستند نیز می توانند این گروه ها را به عنوان تنها گروه آزمایشی از میان گروه های آزمایشی پنج گانه انتخاب کنند.
انتخاب ۵۰ کد رشته محل توسط داوطلبان
وی خاطرنشان کرد: هر داوطلب می‌ تواند با توجه به ضوابطی که در دفترچه راهنما وجود دارد حداکثر ۵۰ کد رشته محل را از میان کد رشته محل ‌های گروه ‌های آزمایشی، انتخاب و کد رشته‌ محل‌ های مربوط را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته درج کند.
توکلی در ادامه همچنین از انتشار اطلاعات تکمیل شده تقاضانامه و فرم انتخاب رشته داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش از روز ۲۰ دی ماه خبر داد و افزود: اطلاعات داوطلبان از روز ۲۰ تا ۲۶ دی ماه بر روی سایت سازمان سنجش به منظور مشاهده ثبت ‌نام کننده و در صورت لزوم ویرایش اطلاعات قبلی قرار خواهد گرفت.
اسامی پذیرفته شدگان اواخر بهمن ماه اعلام می شود
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی هر یک از کد رشته محل های تحصیلی در هفته پایانی بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش خبر داد و گفت: پذیرفته‌ شدگان باید بر اساس مفاد اطلاعیه همراه فهرست اسامی، با در دست داشتن مدارک لازم در تاریخ‌ های که اعلام می شود، برای ثبت ‌نام در کد رشته محل قبولی به دانشگاه‌ ها یا موسسه آموزش عالی ذیربط مراجعه کند.
پذیرفته شدگان مجاز به تغییر رشته و انتقال نیستند
توکلی با تأکید بر اینکه پذیرفته ‌شدگانی که از این طریق پذیرش و به موسسات آموزش عالی معرفی می ‌شوند، بر اساس مصوبات مربوطه، مجاز به تغییر رشته و انتقال نیستند، گفت: متقاضیان باید در انتخاب کدرشته محل‌ های تحصیلی و اولویت‌ بندی آنها توجه و دقت لازم را داشته باشند چرا که پس از اعلام نتایج نهایی، به هیچ وجه تقاضایی در این خصوص پاسخ داده نخواهد شد.
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۹
کد خبر : 2338
بازدیدها: 146

پاسخی بگذارید »