جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مشاور سازمان سنجش

آغاز توزیع کارت کنکور ارشد ۹۲ از ساعت ۱۴ امروز/ آغاز برگزاری آزمون از چهارشنبه

danesheroz بهمن ۱۵, ۱۳۹۱ ۰

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: توزیع کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۲ از ساعت ۱۴ امروز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۲ از امروز تا روز سه شنبه، ۱۷ بهمن ۹۱ فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ضمن مشاهده کارت ورود به جلسه آزمون خود از آن پرینت تهیه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: داوطلبانی که هنگام ثبت نام، علاوه بر رشته امتحانی اصلی خود، یکی از ۶۶ رشته شناور را به عنوان رشته امتحانی دوم خود انتخاب کرده اند ضرورت دارد پس از مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش، دو کارت برای ورود به جلسه آزمون های خود تهیه کنند.
به گفته توکلی، اطلاعیه مربوط به چگونگی مشاهده و تهیه پرینت از کارت ورود به جلسه داوطلبان کارشناسی ارشد، زمان و محل رفع نقص احتمالی کارت متقاضیان در نشریه پیک سنجش روز دوشنبه، ۹ بهمن ماه ۹۱ منتشر شده و بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش نیز قابل مشاهده است.
وی با بیان اینکه امکان مجدد اعلام علاقه مندی داوطلبان کارشناسی ارشد برای انتخاب رشته دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی ها فراهم است، افزود: داوطلبانی که علاقه مند به انتخاب در گزینش کدرشته محل های دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی هستند و قبلا در هنگام ثبت نام، اعلام علاقه مندی نکرده اند می توانند ضمن مطالعه ضوابط و شرایط دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی از دفترچه راهنما، پس از پرداخت هزینه علاقه مندی به مبلغ ۵۸ هزار ریال به صورت الکترونیکی، بند مربوط به شرکت در گزینش رشته های این دانشگاه ها را علامت بزنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال ۱۳۹۲ در ۱۳۳ کدرشته امتحانی که ثبت نام آنها به طور متمرکز و از طریق سایت سازمان سنجش انجام گرفته است در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۱ برگزار می شود.
وی یادآور شد: در مجموع در این آزمون ۸۹۶ هزار و ۴۴ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۴۵۸ هزار و ۷۳۱ نفر از این متقاضیان، زن و ۴۳۷ هزار و ۳۱۳ نفر مرد هستند.
توکلی تصریح کرد: از مجموع داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد، تعداد ۸۹ هزار و ۹۳۳ نفر علاوه بر کدرشته امتحانی اصلی خود، نسبت به شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم از میان ۶۶ کدرشته شناور مندرج در دفترچه راهنما اعلام علاقه مندی کرده اند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: با توجه به آمار داوطلبان واقعی و علاقه مندان به کدرشته های امتحانی دوم، برای برگزاری آزمون ۱۳۳ کدرشته امتحانی کارشناسی ارشد، تعداد ۹۸۵ هزار و ۹۷۷ کارت ورود به جلسه توزیع خواهد شد که ۴۹۹ هزار و ۶۵ کارت برای دختران و ۴۸۶ هزار و ۹۱۲ کارت برای پسران خواهد بود.
به گزارش پانا، آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ در ۱۳۳ کدرشته امتحانی برگزار می شود که برگزاری آزمون ۷ کدرشته امتحانی در نوبت صبح چهارشنبه، ۱۲ کدرشته امتحانی در نوبت بعدازظهر چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه ، ۶۶ کدرشته امتحانی در صبح پنج شنبه، ۵ کدرشته امتحانی در نوبت بعدازظهر پنج شنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۲ کدرشته امتحانی در صبح جمعه و ۳۱ کدرشته امتحانی در نوبت بعدازظهر جمعه، ۲۰ بهمن ماه ۹۱ خواهد بود.
گفتنی است، این آزمون در ۱۱۵ حوزه امتحانی واقع در ۴۴ شهرستان مختلف کشور برگزار می شود.
یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۶:۱۰
کد خبر : 5723
بازدیدها: 193

پاسخی بگذارید »