پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز تحت پوشش بیمه رفتن ۵ میلیون ایرانی از ۱۵ فروردین ۹۳/انتخاب واحد دانشجویان، مشروط به ارائه دفترچه بیمه درمانی

danesheroz اسفند ۵, ۱۳۹۲ ۰
آغاز تحت پوشش بیمه رفتن ۵ میلیون ایرانی از ۱۵ فروردین ۹۳/انتخاب واحد دانشجویان، مشروط به ارائه دفترچه بیمه درمانی

دانش روز : دکتر محسنی بندپی از آغاز تحت پوشش قرار دادن ۵ میلیون ایرانی از ۱۵ فروردین ۹۳ خبر داد و گفت: تفاهم نامه‌ای با دانشگاه‌ها امضا کردیم تا انتخاب واحد دانشجویان، مشروط به داشتن دفترچه بیمه باشد

دکتر انوشیروان محسن بندپی، رئیس سازمان بیمه سلامت، گفت: در بند الف ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه، “دولت” مکلف شده است که همهٔ افراد جامعه را تحت پوشش بیمه قرار دهد، به همین منظور آیین نامه آن هم نوشته شده و از ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۳ حدود ۵ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهیم.
وی ادامه داد: چون در بند ب ماده ۳۸ قانون آورده شده است که دولت مجاز است “بیمه‌ها” را تجمیع کند و هیچ الزامی برای این کار وجود ندارد، آمار دقیقی از بیمه شدگان نداریم و این یکی از مشکلاتی است که با آن روبرو هستیم و تا زمانی که این اطلاعات کامل نشوند، بیمه کردن ۵ میلیون نفر در سال آینده، کار مشکلی خواهد بود.
وی تصریح کرد: تفاهم نامه‌ای با دانشگاه‌ها امضا شده است که طبق آن انتخاب واحد دانشجویان مبنی بر “دفترچه بیمه” باشد. همچنین در آیین نامه‌ای که تکلیف شده است همه تحت پوشش بیمه باشند تا برای گرفتن پروانه کسب، گرفتن شناسنامه و ثبت نام در مدرسه نیز ارائه دفترچه “بیمه سلامت” الزامی می‌باشد.
منبع :باشگاه خبرنگاران
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۱
کد خبر : 95079
بازدیدها: 268

پاسخی بگذارید »