پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

از مهر 93 صورت می‌گیرد:

آغاز بکار معلمان جدید منوط به امضای «سوگند نامه»

danesheroz1 بهمن ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
آغاز بکار معلمان جدید منوط به امضای «سوگند نامه»

دانش روز: دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از نهایی شدن مصوبه سوگندنامه معلمان در آخرین جلسه این شورا خبر داد و گفت: آغاز به اشتغال و کار معلمی تمامی معلمان جدیدالورود از مهر ۹۳ منوط به امضای سوگندنامه معلمی خواهد بود.

 به گزارش دانش روز،مهدی نوید ادهم گفت: بر اساس آخرین مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، وزارت آموزش و پرورش موظف است قبل ازآغاز هر سال تحصیلی برای نیروهای جدیدالورود به ویژه دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه شهید رجایی و مراکز تربیت معلم طی مراسمی باشکوه، زمینه ادای سوگندنامه معلمی را برگزار کند.

وی افزود: این مصوبه از مهر ۹۳ لازم‌الاجراست و بر اساس آن ابلاغ حکم معلمی و اشتغال به کار معلمان منوط به ادای سوگندنامه و امضای آن است.

نوید ادهم ادامه داد: بر اساس این مصوبه و سوگندنامه که برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش مصوب شده است، معلمان از نظر قانونی و اخلاقی متعهد می‌شوند تمام توان و ظرفیت خود را بر اجرای مطلوب مسؤلیت معلمی، دانش‌افزایی خود، شناخت رشد و استعدادهای دانش‌آموزان، حفظ اطلاعات و راز دانش‌آموزان، پرورش انسان‌های شجاع، فکور و با اخلاق ایفای نقش کرده و همچنین عشق به ایران، وطن‌ دوستی، عشق به اسلام، انقلاب و آرمان‌های آن را تقویت کرده و از هر رفتار یا اتفاقی که به خدشه‌دار شدن جایگاه معلم در اجتماع منجر می‌شود، خودداری کنند.

منبع: ایسنا

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۲
کد خبر : 91058
بازدیدها: 287

پاسخی بگذارید »