شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز به کار بزرگترین نمایشگاه قرآن

danesheroz1 تیر ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
آغاز به کار بزرگترین نمایشگاه قرآن

دانش روز: بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دقایقی پیش کار خود را در مصلی امام خمینی(ره) آغاز کرد

به گزارش دانش روز، بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم عصر امروز، ۱۴ تیر ماه، با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین حمید محمدی رئیس این دوره نمایشگاه و جمعی از فعالان قرآنی با تلاوت سعید طوسی، قاری بین‌المللی قرآن کریم، در مصلی امام خمینی(ره) آغاز به کار کرد. همچنین قرار است محمود احمدی‌نژاد نیز در این مراسم حضور یابد. بنا بر گفته مسئولان این دوره، این نمایشگاه دارای سه کارکرد نهادسازی قرآنی، پشتیبانی و فرهنگ‌سازی است. دهه سوم برگزاری نمایشگاه قرآن دهه فرهنگ‌سازی نامیده شده است که با رویکرد ارائه دستاوردهای قرآنی دو دولت نهم و دهم فعالیت خود را آغاز می‌کند.

این دوره از نمایشگاه نیز همانند ادوار گذشته از بخش‌های مختلفی مانند «علم، دانشجو و دانشگاه قرآنی»، «نوجوانی، بهار شکوفایی»، «پژوهش‌های قرآنی»، «سبک زندگی به سوی تمدن قرآنی»، «در ضیافت ادب قرآنی»، «کویر شیطانی، بهشت رحمانی»، «فرهنگ ملل مسلمان»، «بیداری اسلامی»، «به سوی آیه‌های آسمانی»، «قرآن و آیین جوانمردی»، «دانش‌های قرآن بنیان» تشکیل شده است.

سایر بخش‌های نمایشگاه نیز عبارتند از «قرآن و سبک زندگی جهادی»، «گل‌های بهشتی»، «وحی و قلم»، «حاملان وحی و قهرمانان قرآنی»، «برآستان قله‌های تهذیب»، «دولت قرآنی» و «با کاروان شهادت»، «هزار توی اندیشه»، «مدینه العلم»، «قرآن یاوران فاطمی»، «در آسمان ولایت»، «ره یافتگان»، «مشاوره و گفت‌وگوهای قرآنی»، «نهادها و مؤسسات مردمی قرآنی»، «قرآن آموزگار دل‌ها»، «محصولات فرهنگی و هنری»، «صحافی»، «رسانه‌های دیجیتال»، «کتاب و نشر مکتوب»، «هنرهای تجسمی»، «هنرهای نمایشی»، «عفاف و حجاب»، «معاونت قرآن و عترت»، «جشنواره‌های قرآنی آیات»، «محافل و مراسم» و «تشریفات».

مراسم افتتاحیه این دوره نمایشگاه هم‌اکنون در مصلی امام خمینی(ره) آغاز شده و تا ساعت ۲۰:۳۰ ادامه داشت. این نمایشگاه به مدت یک‌ماه میزبان علاقه‌مندان در مصلی امام خمینی(ره) خواهد بود.

منبع:بی باک
جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۸
کد خبر : 34817
بازدیدها: 166

پاسخی بگذارید »