سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

آغاز اولین المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای در استان البرز + تصاویر

danesheroz1 اسفند ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
آغاز اولین المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای در استان البرز + تصاویر

دانش روز: اولین دوره دوره المپیادهای ورزشی فرهنگی درون مدرسه استان البرز در مدرسه ابتدایی پسرانه تزکیه در ناحیه ۱ کرج آغاز به کار کرد.

به گزارش دانش روز، در این افتتاحیه که صبح امروز برگزار شد حسن محمدی معاون فعالیت های دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش، خسرو ساکی مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز، فرشید علیزاده معان تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش، مسئولین اداره ورزش استان و مسئولان استانی و شهرستانی، والدین، اولیا مدرسه و انجمن اولیا و مربیان حضور داشتند.

547747

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در این افتتاحیه گفت: وزارت آموزش و پرورش به ورزش به عنوان عرصه ای برای ارتقا سلامت جسم و روان دانش آموزان با نگاهی مثبت به فعالیت های درون مدرسه ای توجه می کند.

1111111111111111111111111

خسرو ساکی افزود: المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای موجب تحت پوشش قرار گرفتن تعداد کثیری از دانش آموزان در فعالیت های ورزشی  شده و هدف آموزش و پرورش این است که این المپیاد را با برگزاری همزمان بازیها و ورزش های مختلف در دوره زمانی مشخص با توجه به امکانات و شرایط اقلیمی تمامی دانش آموزان را در این طرح شرکت دهد.

35634654

وی هدف از برگزاری این المیپاد را تحقق شعار تحصیل، تهذیب و ورزش از سوی رهبر عنوان کرد و افزود: با تلاش مسئولان و خانواده ها  برای تحصیل، تهذیب نفس و ورود دانش آموزان به عرصه های ورزشی خدمتی گسترده به جامعه برای رشد دانش آموزانی سالم و خلاق می شود و همچنین در دوره اول و دوم متوسطه با توجه با شرایط و امکانات مدارس رشته های مختلف ورزشی با انسجام و مشارکت بیشتر دانش آموزان در چهار چوب این المپیاد اجرایی خواهد شد.

67575

معاون فعالیت های دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش درباره اجرای این طرح در مدارس کشور گفت: در سال تحصیلی ۹۲ و با دستور العمل وزارت آموزش و پرورش ۳۰ درصد مدارس کشور تحت پوشش اجرای این المپیاد قرار خواهند گرفت و اصل مهم در اجرای این المپیاد مدرسه محور بودن فعالیت های است و مدارس داوطلب پس از بررسی امکانات و فضاهای موجود می توانند برای اجرای المپیاد ورزشی اقدام کنند.

حسن محمدی افزود: در اسفند ماه جاری هشت استان کشور از جمله استان البرز برای برگزاری این طرح اعلام آمادگی کرده و  پس از اجرای آزمایشی المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و بررسی نقاط ضعف و قوت از سال تحصیلی آینده مدارس کشور تحت پوشش برگزاری این المپیاد قرار می گیرند.

محمدی در خصوص توسعه سالن های ورزشی افزود: بر اساس آخرین آمارهای موجود حدود سه هزار فضای ورزشی اعم از استخرها، فضاهای ورزشی سقف کوتاه و سقف بلند در کشور وجود دارد و در حال حاضر ۸۰۰ فضای نیمه تمام ورزشی در کشور در انتظارتامین  اعتبار برای تکمیل بوده و فضاهای موجود ورزشی یک پنجم استانداردها هستند و فاصله زیادی رسیدن به استانداردها داریم و امید می رود با تامین اعتبارات و تلاش مسئولان بتوان برنامه های پیش بینی شده برای توسعه ورزش دانش آموزی را تحقق بخشید.

یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۶
کد خبر : 97499
بازدیدها: 1,410

پاسخی بگذارید »