یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آغاز انتخاب رشته کنکور از پنجشنبه

danesheroz1 مرداد ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
آغاز انتخاب رشته کنکور از پنجشنبه

دانش روز: مشاور عالی سازمان سنجش آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۲ را از روز پنجشنبه ۱۷ مردادماه اعلام کرد و گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته از ساعت ۲۰ فردا یکشنبه ۱۳ مردادماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

به گزارش دانش روز، حسین توکلی در این باره اظهار کرد: انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته از ساعت ۲۰ فردا بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد، این دفترچه حاوی شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای سال تحصیلی ۹۲-۹۳ و نحوه انتخاب رشته و کد رشته محل‌های تحصیلی هر یک از گروه‌های آزمایشی است که در واقع سند اصلی انتخاب رشته و گزینش دانشجو است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه با اعلام اینکه دفترچه انتخاب رشته کنکور نیز چاپ و تکثیر خواهد شد، گفت: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای مجازین به ویژه داوطلبان شهرستان‌های دوردست ترتیبی اتخاذ شده که دفترچه راهنمای انتخاب رشته چاپ و تکثیر و با هماهنگی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۱۶ مردادماه از طریق باجه‌های پستی توزیع کننده این دفترچه در اختیار داوطلبان قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه دفترچه‌های چاپ شده شامل سه نوع دفترچه است، گفت: یک دفترچه برای گروه علوم ریاضی و فنی و هنر و زبان‌های خارجی، دفترچه دیگر برای گروه علوم تجربی و هنر و زبان‌های خارجی و در نهایت دفترچه سوم برای گروه علوم انسانی و هنر و زبان‌های خارجی منتشر می‌شود.

به گفته توکلی، بر اساس مقررات شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به منظور توزیع هر یک از دفترچه‌های مذکور مبلغ ۱۰۰۰ تومان به عنوان کارمزد پست توسط بادجه پستی دریافت می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش همچنین با بیان اینکه تا ساعت ۹ صبح امروز شنبه ۱۲ مرداد بیش از ۸۰۰ هزار داوطلب نسبت به مشاهده و دریافت کارنامه خود از سایت اقدام کرده‌اند، گفت: به کلیه داوطلبانی که تا کنون برای دریافت کارنامه خود اقدام نکرده‌اند، اکیدا توصیه می‌شود که به سایت سازمان مراجعه و با وارد شدن به بخش مشاهده کارنامه نتیجه اولیه نسبت به مشاهده و پرینت آن اقدام کنند.

توکلی درباره زمان قرار گرفتن نرم افزار انتخاب رشته‌های تحصیلی نیز به پانا گفت: این نرم افزار که به داوطلب امکان می‌دهد که بر اساس وضعیت علمی و نمره آزمون خود را با داوطلب مشابه در آزمون سراسری سال ۹۱ مقایسه کند، از صبح روز دوشنبه ۱۴ مرداد بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد.

سخنگوی سازمان با اشاره به نحوه انتخاب رشته داوطلبان کنکور نیز گفت: کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند پس از دریافت دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر ۱۵۰ کد رشته محل از میان کدرشته محل‌های مورد علاقه خود از گروه‌های آزمایشی مجاز از بخش اول دفترچه انتخاب رشته اقدام و به ترتیب تقدم علاقه از روز پنجشنبه ۱۷ مرداد تا سه شنبه ۲۲ مرداد در فرم الکترونیکی انتخاب رشته ثبت کنند.

وی تصریح کرد: این دسته از داوطلبان می‌توانند از کد رشته محل‌های تحصیلی بخش دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته نیز کد رشته محل‌های خود را انتخاب و به همراه سایر کد رشته محل‌ها که در مجموع از ۱۵۰ عدد بیشتر نشود، در فرم انتخاب رشته ثبت کنند.

توکلی در پایان درخصوص انتخاب کدرشته محل‌های بخش دوم دفترچه راهنما خاطرنشان کرد: برای انتخاب کد رشته محل‌های بخش دوم دفترچه راهنما که بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم پذیرش می‌شوند علاوه بر داوطلبان شرکت کننده در آزمون و داوطلبانی که ثبت نام کرده‌اند، کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۲ ثبت نام نکرده، اما علاقمند به انتخاب کد رشته محل‌های بخش دوم دفترچه راهنما هستند به شرط داشتن مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه ۹۲ می‌توانند از ۱۷ مرداد نسبت به ثبت نام و انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل از بخش دوم دفترچه راهنما اقدام کنند.

منبع:پانا

شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۸
کد خبر : 46081
بازدیدها: 286

پاسخی بگذارید »