یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزییات نحوه ثبت نام:

آغاز انتخاب رشته محل‌ های با آزمون دانشگاه آزاد

danesheroz1 مرداد ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
آغاز انتخاب رشته محل‌ های با آزمون دانشگاه آزاد

دانش روز: انتخاب رشته محل ‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امروز۱۷مرداد آغاز شد و تا پایان مرداد در پایگاه اینترنتی این دانشگاه ادامه دارد

به گزارش دانش روز،  مهلت انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز آزمون این دانشگاه تا ساعت ۲۴ روز پنج شنبه ۳۱ مرداد ماه ادامه دارد.

داوطلبان رشته محل های با آزمون این دانشگاه باید با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org و بر اساس علاقه۲۰رشته / محل را انتخاب کنند.

همچنین داوطلبان برای اطلاع از فهرست رشته/ محل های با آزمون این دانشگاه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org مراجعه کنند.

کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال ۹۲ مجاز به انتخاب رشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد هستند، هر داوطلب تنها امکان انتخاب رشته در گروه آزمایشی که در آزمون شرکت کرده است، را دارد.

همچنین آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، علاقه‌مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و یا زبان‌های خارجی اعلام کرده‌اند، امکان انتخاب رشته در این گروه‌ها را نیز خواهند داشت.

داوطلبان جهت انتخاب رشته محل باید کارت اعتباری انتخاب رشته را به صورت الکترونیکی از طریق سایت مرکز آزمون خریداری کنند.

همچنین هر داوطلب مجاز است در گروه آزمایشی خود علاوه بر نظام تمام وقت با تهیه کارت اعتباری جداگانه در نظام پاره وقت نیز انتخاب رشته کند.

برای انتخاب رشته در گروه‌های آزمایشی، داشتن شناسه انتخاب رشته ۷ رقمی که تحت عنوان کد دسترسی در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش درج شده است، الزامیست، همچنین هر داوطلب رشته‌های با آزمون می‌تواند ۲۰ رشته محل را در هر گروه آزمایشی براساس علاقه انتخاب و در سایت ثبت کند.

برخی از رشته محل‌های نظام تمام وقت دایر در دانشگاه آزاد دارای قید پذیرش بومی «زن» بوده و پذیرش برخی از رشته محل‌ها نیز به صورت تک جنسیتی است، بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود قبل از انتخاب رشته محل به شرایط پذیرش آنها در جداول مربوطه توجه کنند.

نحوه گزینش علمی داوطلبان صرفاً بر اساس نمره کل در زیر گروه متناسب با رشته انتخابی سنجیده می شود بنابراین انتخاب اول مزیت رقابتی برای داوطلبان ایجاد نخواهد کرد.

۲۰ انتخاب هر داوطلب به طور همزمان مورد بررسی و ارزشیابی قرار می گیرد بنابراین امسال برای انتخاب رشته، رشته های ستاره دار وجود ندارد.

داوطلبان فقط یک بار امکان انتخاب رشته در هر گروه آزمایشی و هر نظام آموزشی را دارند و چنانچه این قاعده در هنگام ثبت نام مورد توجه قرار نگیرد، امکان ویرایش و انتخاب رشته مجدد وجود ندارد.

داوطلبانی که با توجه به ضوابط اعلام شده امکان برخورداری از شرایط سهمیه بسیج فعال و همسر و فرزند جانباز۲۵درصد تا۴۹درصد را دارند، باید در فرم انتخاب رشته نوع سهمیه خود را لحاظ کنند، لازم به ذکر است که دیگر سهمیه های رزمندگان و ایثارگران مطابق آنچه در کارنامه سازمان سنجش آموزش کشور ثبت شده است ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

منبع:مهر

 

 

 

پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰
کد خبر : 48191
بازدیدها: 442

پاسخی بگذارید »